آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۳۳۱

 • تحقق رویای نفت ۸۰ دلا‌ری

  دنیای اقتصاد: طلای سیاه در معاملات جهانی پنج‌شنبه قله ۸۰ دلاری را لمس کرد. هرچند معاملات در این سطح قیمتی باقی نماند، اما مانند تحقق رویایی بود که تا همین یک سال قبل دست یافتن به آن غیرممکن به‌نظر می‌رسید. با این حال خروج ترامپ از توافق بین‌المللی برجام و افزایش ریسک‌های ژئوپلیتیک، به کمک توافق کاهش تولید اوپک آمد تا طلای سیاه در بالاترین سطح قیمتی از نوامبر ۲۰۱۴ قرار گیرد. «دنیای‌اقتصاد» در کنار نگاهی به روند صعودی بازار نفت، آینده بزرگ‌ترین قرارداد نفتی کشور با توتال را مورد بررسی قرار داده است.
 • چین، ایران و پاناما سند بازرسی حادثه سانچی را امضا کردند

  ایرنا: وزارت ترابری چین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ایران، چین و پاناما پس از مدت‌ها بررسی، سند بازرسی و گزارش بررسی‌های مربوط به حادثه غرق شدن نفتکش سانچی را تایید و امضا کرده‌اند.
 • عدم تاثیر خروج آمریکا از برجام بر صادرات پتروشیمی

  ایرنا: مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی گفت: ساختارهایی که برای صادرات پتروشیمی در دوران تحریم ایجاد شد، همچنان حفظ شده است، بنابراین خروج آمریکا از برجام و بازگشت احتمالی برخی تحریم ها، مشکلی را برای این صنعت ایجاد نخواهد کرد.
 • واگذاری واحدهای کوچک تولیدی شستا در اولویت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: طرح واگذاری شرکت‌های تحت پوشش شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در بورس انجام می‌شود.
 • خرید نفت هند از ایران ۴۹ درصد افزایش یافت

  تسنیم: هند در آستانه خروج آمریکا از برجام، خرید نفت خود از ایران را در ماه آوریل به بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۶ یعنی ۶۴۰ هزار بشکه در روز افزایش داده است.به گزارش رویترز، آمارهای منابع کشتیرانی و صنعتی نشان می‌دهد، هند در آستانه خروج آمریکا از برجام، خرید نفت خود از ایران را در ماه آوریل به بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۶ یعنی ۶۴۰ هزار بشکه در روز افزایش داده است.بر اساس این گزارش، میزان کل خرید نفت هند در ماه آوریل با ۵/ ۲ درصد افزایش نسبت به یک سال پیش به ۵۱/ ۴ میلیون بشکه در روز رسیده است. خرید نفت هند از ایران در ماه گذشته میلادی نسبت به ماه مارس ۴۹ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است. هند پس از چین دومین خریدار بزرگ نفت ایران به شمار می‌رود.
 • ایران در سریلانکا پالایشگاه می‌سازد

  تسنیم: سخنگوی کابینه سریلانکا اعلام کرد، ایران موافقت کرده که به منظور نوسازی پالایشگاه قدیمی ۵۰ هزار بشکه‌ای این کشور، یک پالایشگاه نفت جدید در سریلانکا احداث کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر