آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۲۸۸

 • مثلث ترامپی بازار نفت

  دنیای اقتصاد: رئیس‌جمهوری آمریکا ظرف حدود یک سالی که در کاخ سفید قدرت را در دست گرفته، با تصمیمات و اقدامات نه چندان منطقی مدام بازارها و اقتصاد جهانی را با تهدید و ریسک مواجه کرده است. اخیرا نیز دونالد ترامپ به دنبال عملی کردن تصمیماتی بوده که به‌طور مستقیم بر بازار نفت اثرگذار خواهند بود.
 • رشد آمریکایی بازار نفت

  دنیای اقتصاد: بازار جهانی نفت خام هفته گذشته را با ثبت رشد پشت سر گذاشت. انتشار اخباری مبنی بر دیدار رئیس‌جمهور آمریکا با رهبر کره شمالی، یکی از اتفاقاتی بود که باعث صعودی شدن قیمت نفت در روزهای معاملاتی آخر هفته گذشته شد. در کنار این خبر که کاهش ریسک‌های ژئوپلیتیکی را به همراه داشت؛ انتشار‌ آمار اشتغال در آمریکا که با رشدی مثبت همراه بوده، خوش‌بینی معامله‌گران نفتی را به همراه داشت.
 • خوراک قیر و طلبی که نقد نمی‌شود

  محمد ابراهیمی کارشناس صنایع پایین‌دستی نفت
  دهه هشتاد شمسی بود که واحدهای قیرساز شرکت‌های پالایش نفت اصفهان و تهران به‌عنوان مهم‌ترین واحدهای قیرساز پالایشگاهی کشور به بخش خصوصی واگذار و به این ترتیب شرکت‌های نفتی جی و پاسارگاد متولی امور مربوط به تولید و فروش قیر در کشور شدند.واگذاری عملیات به شرکت‌های خصوصی منجر به آن شد که بخش خصوصی با نگاهی مبتنی ‌بر سود و صرفه اقتصادی مبادرت به تولید و فروش قیر مورد نیاز کشور کند.
 • جای پای نفت ایران در مالزی محکم‌تر می‌شود

  ایسنا: شرکت نفت دولتی پتروناس مالزی از شرکت‌هایی است که در فضای پسابرجام در صف مشتریان نفت ایران قرار گرفته و همواره تمایل خود را برای حضور در بخش‌های مختلف این صنعت اعلام کرده است. بر این اساس تعاملات نفتی ایران و مالزی روز‌به‌روز گسترده‌تر شده و بخش‌های مختلفی را در‌بر‌می‌گیرد.

بیشتر