آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۲۲۸

 • همه نفت‌ها در کانال ۶۰ دلاری

  دنیای اقتصاد: آمریکا که به‌دلیل رشد تولید از ذخایر نفت شیل خود، مهم‌ترین‌ دغدغه معامله‌گران بازار نفت در سال ۲۰۱۷ بود، در آخرین روزهای سال دین خود را به بازار نفت ادا کرد و موجب شد که نفت شاخص این کشور نیز مانند دیگر نفت‌های شاخص به بالای ۶۰ دلار برسد. کاهش تولید نفت آمریکا در کنار آمار کاهشی از حجم موجودی انبارهای نفتی این کشور مهم‌ترین‌ عامل رشد قیمت‌ها در آخرین روزهای سال ۲۰۱۷ و رسیدن نرخ WTI به بیشترین سطح از ژوئن سال ۲۰۱۵ بود. از سویی اختلال در عرضه به‌دلیل انفجار در یکی از خطوط لوله انتقال نفت لیبی و همچنین نشت نفت در خط لوله انتقال نفت دریای شمال، در کنار برآوردها از رشد تقاضای چین، موجب شد که شاخص نفت برنت نیز با افزایش قیمت همراه شود.
 • رزنفت روسیه در تهران دفتر اجاره می‌کند

  تسنیم: شرکت آر ان اکسپلوریشن، یکی از شرکت‌های تابعه رزنفت روسیه، دفتری را برای مدت یک سال در تهران اجاره خواهد کرد. به گزارش ریانووستی، از ۱۰ ژانویه ۲۰۱۸ تا ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹ دفتری به مساحت ۶۱/ ۱۴۸ متر مربع در تهران به شرکت جی‌اس‌سی رزنفت اجاره داده خواهد شد. رز‌نفت و شرکت ملی نفت ایران در اوایل ماه نوامبر نقشه راهی را در زمینه اجرای پروژه‌های استراتژیک تولید نفت و گاز در ایران به امضا رساندند. ایگور سچین، رئیس شرکت دولتی رزنفت گفت: رزنفت و شرکت ملی نفت ایران ممکن است اجرای مشترک پروژه‌های تولید نفت و گاز با سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد دلار و به حجم سالانه ۵۵ میلیون تن نفت را آغاز کنند.
 • انفجار در شرکت متانول کاوه دیر

  تسنیم: ۶ کارگر بر اثر انفجار در شرکت متانول کاوه شهرستان دیر در استان بوشهر مصدوم شدند.روز گذشته انفجار یک خط لوله گاز در جنوب ایران حادثه ساز شد. فرماندار دیر در استان بوشهر در این خصوص گفت: این حادثه به علت انفجار در لوله گاز این شرکت (شرکت متانول کاوه) اتفاق افتاد و علت و ابعاد حادثه در دست بررسی است. حسین ناظمیان پور معاون شبکه بهداشت شهرستان دیر نیز از مصدوم شدن ۶ کارگر غیربومی در این حادثه خبر داد و گفت: کارگرانی که دچار سوختگی شده بودند برای مداوا به بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان منتقل شدند و بقیه در مرکز درمانی دیر مداوا شدند.تا لحظه تنظیم این خبر علت وقوع حادثه اعلام نشده است.
 • وزیر نفت از تلاش فداکارانه مهارگران چاه ١٤٧ رگ سفید قدردانی کرد

  شانا: وزیر نفت از تلاش فداکارانه مهارگران قدردانی کرد و گفت: در آینده باید در مسیر ارتقای استانداردهای حفاری و استفاده از تجهیزات استاندارد گام‌های محکم‌تری برداریم و خود را به امکانات بیشتری برای مقابله با حوادثی مانند چاه ١٤٧ رگ سفید، چه در خشکی و چه در دریا تجهیز کنیم.
 • کاهش صادرات نفت ایران به آسیا

  تسنیم: آمارهای دولتی و داده‌های رهگیری کشتی‌ها نشان می‌دهد میزان واردات نفت ۴ مشتری عمده آسیایی از ایران در ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد کاهش یافته و به پایین ترین رقم از آوریل ۲۰۱۶ تاکنون رسیده است به گزارش رویترز، مجموع خرید نفت چین، هند، ژاپن و کره‌جنوبی از ایران در ماه گذشته میلادی به ۳۶/ ۱میلیون بشکه در روز رسیده است. این کاهش خرید در حالی است که میزان فروش نفت ایران به این ۴ کشور در اوایل امسال به ارقام قابل‌توجهی رسیده بود. این کاهش چندان غیرمنتظره نبود زیرا یک منبع آگاه از برنامه بارگیری تانکرهای ایران پیش‌تر گفته بود که بارگیری نفت این کشور به مقصد آسیا در ماه اکتبر به زیر ۵/ ۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.
 • اندونزی خواهان فعالیت در میدان نفتی منصوری

  تسنیم: یک مقام ارشد شرکت پرتامینای اندونزی گفت، این شرکت انتظار دارد بتواند در آوریل سال آینده به‌صورت نهایی یک مجوز فعالیت در میدان منصوری ایران را به دست بیاورد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر