آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۲۲۵

 • سال انقباض سرمایه در اکتشاف نفت

  دنیای اقتصاد: آخرین روزهای سال ۲۰۱۷ در حالی سپری می‌شوند که با وجود رشد ۱۵ درصدی قیمت‌ نفت خام برنت و رشد ۸ درصدی قیمت نفت خام آمریکا از ابتدای امسال، صنعت نفت به لحاظ رشد سرمایه‌گذاری در بالادست، بهره‌ای از بهبود اوضاع نبرده است. بر اساس گزارش‌های موجود صنعت نفت در سال ۲۰۱۷ کمترین میزان اکتشاف در ۸ دهه گذشته را به ثبت رساند تا رکورد پایین‌ترین اکتشاف در سال ۲۰۱۶ را نیز بشکند.
 • امکان تولید ۹ میلیون بشکه نفت

  دنیای اقتصاد: معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران، از امکان رسیدن توان صنعت نفت ایران به تولید ۹ میلیون بشکه در روز در یک دوره ۲۰ ساله رو‌نمایی کرد. غلامرضا منوچهری، به تسلطش بر مباحث گوناگون بالادست صنعت نفت مشهور است، بنابراین زمانی که امکان تولید ۹ میلیون بشکه در روز را مطرح می‌کند، نمی‌توان به سادگی از کنارش گذشت.
 • زنگنه: تکمیل پروژه‌های نفت و گاز ایلام سرعت می‌گیرد

  ایسنا: وزیر نفت بر ضرورت تکمیل پروژه‌های نفت و گاز ایلام تاکید کرد. بیژن نامدار زنگنه در دیدار با استاندار و نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تکمیل پروژه‌های نفت و گاز استان و همچنین پیشرفت بالای ۷۵ درصدی برخی از آنها اشاره و اظهار کرد: انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی به منظور اجرا یا تکمیل پروژه‌های استان در شرف امضا است و ان‌شاءالله با انعقاد قراردادهای جدید، شاهد تسریع در اجرای پروژه‌ها خواهیم بود.
 • عراق برای ساخت خط لوله کرکوک مناقصه برگزار می‌کند

  ایسنا: عراق به شرکت‌های انرژی خارجی یک ماه فرصت داد تا تمایل خود را برای ساخت خط لوله صادرات جدید از میادین نفتی کرکوک در شمال این کشور اعلام کنند.
 • کویت با شل قرارداد واردات LNG بست

  ايسنا: شرکت نفت کویت برای کمک به تامین نیازهای انرژی داخلی رو به رشد، یک قرارداد ۱۵ ساله واردات گاز طبیعی مایع (LNG) با شرکت رویال داچ شل امضا کرد.
 • امضای قرارداد پژوهشی بین جهاد دانشگاهی شریف و شرکت پایانه‎های نفتی

  شانا: شرکت پایانه‎های نفتی ایران با امضای یک قرارداد همکاری، کار طراحی و ساخت ۱۰ دستگاه کنترل نمونه‎گیر خودکار را برای نصب و راه‎اندازی در پایانه نفتی شمال و پایانه صادرات میعانات گازی عسلویه به جهاد دانشگاهی صنعتی شریف واگذار کرد.شرکت پایانه‎های نفتی ایران این قرارداد را گامی در مسیر تامین نیاز عملیاتی این شرکت در مناطق عملیاتی شمال و عسلویه و همچنین حمایت از ساخت داخل، خودکفایی، اشتغال‌زایی و جلوگیری از خروج از ارز و قطع وابستگی به خارج اعلام کرده است که با اجرای آن ضمن قطع وابستگی، دانش فنی آن به‌صورت کامل بومی می‌شود و در اختیار شرکت پایانه‎های نفتی قرار می‌گیرد.
 • احتمال فروپاشی توافق کاهش تولید اوپک در سال ۲۰۱۸

  ایرنا: پایگاه خبری اویل پرایس آمریکا اعلام کرد، تمدید توافق اوپک بازار نفت را سال آینده در مسیر تعادل قرار می‌دهد، اما اگر این سازمان بیش از حد تولید خود را کاهش دهد، ممکن است اعضای آن شروع به تقلب کرده و این امر به لغو توافق یادشده منجر شود.
 • انتقال بیش از ۱۵۶ میلیارد مترمکعب گاز در ۹ ماه نخست امسال

  شانا: طی ۹ ماه نخست امسال بیش از ۱۵۶ میلیارد مترمکعب گاز در شبکه انتقال گاز کشور جریان یافته است.بنابر آمار شرکت انتقال گاز ایران، از ابتدای امسال تا پایان آذرماه (۹ ماه نخست امسال) ۱۵۶ میلیارد و ۳۱۸ میلیون متر‌مکعب گاز در بخش‌های تولیدی و وارداتی وارد شبکه انتقال گاز کشور شده است. در ۹ ماه نخست امسال به‌طور میانگین روزانه ۵۶۶ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب گاز در شبکه انتقال گاز جریان یافته که در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از ۷درصد رشد داشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر