آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۱۶۵

 • منوی متنوع جذب سرمایه نفتی

  دنیای اقتصاد: سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو که با استقبال خوبی از سوی علاقه‌مندان خارجی سرمایه‌گذاری در صنعت نفت ایران مواجه شد، با رونمایی از برنامه‌های متنوع وزارت نفت برای جذب سرمایه در این صنعت راهبردی کشور آغاز به کار کرد. بسته ۵ میلیاردی برای پروژه‌های کوچک افزایش تولید، انتشار اوراق قرضه ریالی بر پایه دلار و حمایت از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کوچک تولید LNG از مواردی بود که چشم‌انداز روشنی پیش روی سرمایه‌گذاران می‌گشود.
 • کاهش بی‌سابقه فروش نفت عربستان در ماه آینده

  ایسنا: عربستان سعودی سهمیه نفت برای نوامبر را به میزان ۵۶۰ هزار بشکه در روز کاهش داده که مطابق با تعهد این کشور به پیمان کاهش عرضه اوپک است.
 • درخواست اوپک از آمریکا برای پیوستن به توافق کاهش تولید نفت

  تسنیم: دبیرکل اوپک از تولید‌کنندگان نفت شیل آمریکا خواست تا به مهار مازاد عرضه جهانی نفت کمک کنند و هشدار داد که ممکن است برای تثبیت مجدد بازار در میان‌مدت تا درازمدت، اقدامات فوق‌العاده‌ای لازم باشد.
 • هزینه تمام شده بنزین داخلی کمتر از وارداتی است

  ایسنا: معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه قیمت تولید هر لیتر بنزین بیشتر از قیمتی است که این فرآورده به مردم عرضه می‌شود، اظهار کرد: با وجود اینکه قیمت تولید هر لیتر بنزین در ایران بیشتر از قیمتی است که این فرآورده به مردم عرضه می‌شود، اما این قیمت از قیمت‌های بین‌المللی بنزین ارزان‌تر است.
 • بازگشایی خط لوله نفت عراق به ترکیه

  وزارت نفت عراق اعلام کرد این کشور خط‌لوله نفت قدیمی را بازگشایی خواهد کرد که خط‌لوله تحت‌کنترل دولت اقلیم کردستان را دور می‌زند. جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق از شرکت نفت شمال که اپراتور میادین کرکوک است شرکت دولتی پروژه‌های نفتی و شرکت خط لوله دولتی خواست فرآیند احیا و بازگشایی خط لوله کرکوک- سیهان را آغاز کنند. بر‌اساس گزارش رویترز، خط لوله کرکوک-سیهان از منطقه‌ای می‌گذرد که در سال ۲۰۱۴ از سوی گروه تروریستی داعش تصرف شده بود و طی دو سال گذشته از سوی نیروهای عراقی بازپس گرفته شد.
 • برگزاری نخستین همایش اشنایدر الکتریک در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در ایران

  اشنایدر الکتریک در حالی فصل جدیدی را در صنعت نفت و گاز ایران آغاز کرده است که بیش از ۴۰ سال بدون وقفه با ایرانیان همراه بوده و هیچ‌گاه دست از همکاری صنعتی با ایران نکشیده است.این مجموعه بزرگ این روزها با برگزاری نخستین سمینار تخصصی اشنایدر الکتریک در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در تکاپوی همکاری با شرکت‌های فعال در این صنعت در ایران است؛ همکاری‌ای که به گفته مدیرعامل دفتر ایران اشنایدر الکتریک قرار است در زمینه ارائه راهکارهایی برای ارتقای این صنعت در همه بخش‌ها باشد.ادگار بوشاهین که معتقد است بازار نفت یکی از امیدوارکننده‌ترین بازارها با پتانسیل بالا در منطقه و به‌ویژه در ایران است، می‌گوید: با برگزاری این سمینار می‌خواهیم اعلام کنیم که اشنایدر الکتریک آماده است تا آخرین دستاوردها و راه‌حل‌هایش را در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در اختیار فعالان این عرصه در ایران بگذارد.

بیشتر