به گزارش بلومبرگ، وزارت دارایی روسیه تخمین می‌زند تولید نفت این کشور در ۲۰۲۲ به‌طور متوسط برابر با ۲۴/ ۱۱میلیون بشکه در روز باشد یعنی ۸‌درصد افزایش نسبت به‌۲۰۲۱.

این پیش‌بینی در پیش‌نویس بودجه روسیه که درآمد این کشور از نفت و گاز را در ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۴ تخمین می‌زند آمده است. ۲۴/ ۱۱میلیون بشکه بسیار نزدیک به‌۲۵/ ۱۱ میلیون بشکه‌ای است که روسیه در ۲۰۱۹ و در دوره پس ازفروپاشی شوروی سابق، رکورد زده بود.

البته این رقم هم شامل نفت‌خام می‌شود و هم میعانات گازی. روسیه بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار بشکه در روز  میعانات گازی تولید می‌کند که مشمول قرارداد کاهش تولید اوپک‌پلاس نمی‌شود، بنابراین تعیین تولید واقعی نفت‌خام روسیه آسان نیست.

وزیر نفت روسیه اعلام کرد انتظار می‌رود تولید نفت این کشور در سال‌جاری میلادی به‌خاطر قرارداد اوپک‌پلاس یک‌درصد کمتر از ۲۰۲۰ باشد. روسیه انتظار دارد تولید نفت و میعانات گازی این کشور تا‌ماه مه ۲۰۲۲ به‌سطح قبل از بحران کرونا باز گردد.

اطلاعات وزارت انرژی روسیه نشان می‌دهد تولید نفت این کشور در‌ماه اوت ۴۳/ ۱۰ میلیون بشکه در روز بوده است یعنی کمی پایین‌تر از ۴۶/ ۱۰میلیون بشکه تولید شده در‌ماه قبل از آن.

انتظار می‌رود روسیه در ادامه سال‌جاری میلادی صادرات نفت اورال خود از بنادر دریای بالتیک را ۱/ ۲درصد نسبت به‌فصل تابستان افزایش دهد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند