به گزارش اویل‌پرایس، شرکت ملی نفت نیجریه اعلام کرد با محدود شدن سرمایه‌گذاری شرکت‌های نفت بین‌المللی در پروژه‌های جدید اکتشاف و تولید، قیمت نفت خام به ۲۰۰ دلار در هر بشکه می‌رسد. بالا وونتی، مدیر بخش سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت نیجریه هشدار داد تاثیر تصمیماتی که در مورد سرمایه‌گذاری در زمان حال گرفته می‌شود پنج سال آینده مشخص خواهد شد. وونتی گفت: «اگر هیچ اقدامی صورت نگیرد و همین روند ادامه پیدا کند باید برای نفت بشکه‌ای ۲۰۰ دلار آماده باشیم. دلیل آن هم ساده است، اگر سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز متوقف شود، سطح تولید نسبت به زمان حال تغییری نخواهد کرد.»

آژانس بین‌المللی انرژی هم اخیرا با توجه به قرارداد اقلیمی پاریس و تصمیم دولت‌ها برای به صفر رساندن تولید کربن، از صنعت نفت و گاز خواسته تمام فعالیت‌های اکتشافی جدید را متوقف کند. اما به نظر می‌رسد تقاضای نفت هیچ ارتباطی با اهداف محیط‌زیستی ندارد و با سرعتی بیشتر از پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی یا سایر تحلیلگران در حال رشد است.

بسیاری از شرکت‌های انرژی تحت فشار سرمایه‌گذاران و طبق دستور کاری جدید خود، سرمایه‌گذاری در اکتشافات جدید را کاهش داده‌ و به سطح تولید فعلی اکتفا کرده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند