آرشیو روزنامه شماره ۵۰۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار نفت، پتروشیمی و کالاهای پایه - روزنامه شماره ۵۰۲۷

 • رویای گازی اردوغان

  دنیای‌اقتصاد - سعید نادری: در روزهای اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد که این کشور طی سال جاری و در اولین فرصت به اکتشافات گازی خود در بخش شرقی دریای مدیترانه ادامه می‌دهد. این سخنان همزمان است با بالا گرفتن مجدد تنش‌ها میان دولت ترکیه و کشورهای یونان و قبرس که اقدام دولت اردوغان در شرق مدیترانه را تعرض به قوانین بین‌المللی می‌دانند. آنکارا در ماه‌های اخیر بدون توجه به مخالفت‌های گسترده بین‌المللی، مصرانه به دنبال ادامه عملیات اکتشاف گاز در دریای مدیترانه است و در این راه نیز از دست زدن به هیچ اقدام تنش‌زایی دریغ نمی‌کند.
 • هشتمین هفته افزایشی دکل‌های حفاری آمریکا

  شانا: شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای هشتمین هفته پیاپی افزایش یافته است.
 • واردات نفت چین کم شد

  ایسنا: واردات نفت چین پس از ماه‌ها خرید چشمگیر که ذخایر این کشور را به مرز اشباع رساند، در اکتبر ۲/ ۱۲ درصد در مقایسه با ماه پیش از آن کاهش پیدا کرد.
 • بررسی تکنیکال قیمت فلز سرب

  سمانه عاملی / تحلیلگر بازار
  روند کلی قیمت فلز سرب، صعودی و در حال اصلاح برآورد می‌شود. اگر چه در۴ هفته گذشته قیمت هر تن فلز سرب با حدود ۲ درصد افزایش از محدوده قیمتی ۱.۷۹۷ دلار به محدوده قیمتی ۱.۸۳۲ دلار رسید و در کوتاه مدت روندی صعودی به خود گرفته است و این موضوع نشانه‌ای از پایان اصلاح قیمتی است ؛ اما ممکن است هنوز اصلاح زمانی ادامه داشته باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر