آرشیو روزنامه شماره ۵۰۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار نفت، پتروشیمی و کالاهای پایه - روزنامه شماره ۵۰۰۴

 • سوغات کرونا برای پمپ بنزین‌ها

  دنیای اقتصاد- سعید نادری: اگر این روزها سری به پمپ بنزین‌ها و جایگاه‌های عرضه سوخت در سراسر کشور زده باشید، احتمالا در برخی از جایگاه‌ها شاهد عدم سرویس‌دهی دیسپنسرهای سکوهای سوخت‌گیری بوده‌اید. به نظر می‌رسد مشکل از قطعه‌ای به نام «مستر» در سامانه‌های هوشمند سوخت جایگاه‌ها است که به دلیل کهنه و فرسوده بودن تجهیزات دائما دچار ایراد و مشکلاتی می‌شود که منجر به اختلال روند عرضه سوخت توسط جایگاه‌ها می‌شود.
 • انتظار عربستان از قیمت نفت در سه سال آینده

  دنیای‌اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد پادشاهی عربستان تا سال ۲۰۲۳ میانگین قیمت نفت در بودجه را ۵۰ دلار بر بشکه در نظر گرفته است. این رقم نشان می‌دهد سعودی‌ها برای ایجاد تعادل در بودجه؛ به ارقام بالاتر قیمت نفت خام نسبت به سطوح فعلی نیاز دارند. به گزارش بلومبرگ، بررسی‌های گلدمن ساکس نشان می‌دهد که بودجه عربستان سعودی بر مبنای قیمت ۵۰ دلار هر بشکه نفت برنت در فاصله سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ بنا شده است.
 • ورود بزرگ‌ترین بازرگان نفت جهان به بازار خودروهای کارکرده

  ایسنا: گروه ویتول که سال گذشته بیش از هشت میلیون بشکه نفت و فرآورده‌های نفتی را معامله کرد، وارد کسب و کار خودروهای کارکرده شد. گروه ویتول شرکت جدیدی به نام واوا کارز تاسیس کرده و آن طور که در وب‌سایتش اعلام کرده، هدفش تبدیل شدن به مطمئن‌ترین پلت‌فرم معامله خودرو در جهان است.
 • طرحی نو برای تولید ارزان بنزین و محصولات پتروشیمی

  ایرنا: محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر یک طرح هوشمندانه و روشی ارزان برای تولید بنزین و محصولات حوزه پتروشیمی با گاز طبیعی ارائه کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اسحاق مرادیان دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی امیر کبیر و مجری طرح «مطالعه بر روی انتخاب‌پذیری الفین‌های سبک در فرآیند MTO با استفاده از نانوکاتالیست‌های کامپوزیتی ساپو تهیه شده توسط امواج ماورای صوت» گفت: تولید (برخی از) محصولات پتروشیمی و بنزین به وسیله نفت انجام می‌پذیرد و منابع نفتی بسیار گران‌قیمت و رو به کاهش هستند.
 • بررسی تکنیکال قیمت فلز روی

  سمانه عاملی / تحلیلگر بازار
  روند کلی قیمت هر تن فلز روی، صعودی اما در حال اصلاح برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت این فلز با حدود ۵/ ۶ درصد کاهش از قیمت ۲ هزار و ۵۰۹ دلار به ۲ هزار و ۳۴۷ دلار در هر تن رسید. مهم‌ترین اتفاق هفته اخیر شکسته شدن محدوده حمایتی بین ۲ هزار و ۴۵۰ واحد تا ۲ هزار و ۴۰۰ واحد بود که ترس‌ها را نسبت به ادامه کاهش قیمت‌ها بالا می‌برد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر