آرشیو روزنامه شماره ۴۹۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار نفت، پتروشیمی و کالاهای پایه - روزنامه شماره ۴۹۷۳

 • تابستان داغ فولاد در چین

  دنیای اقتصاد: بازار فولاد چین همچنان بسیار پررونق باقی مانده که باعث شده تولید فولاد رکورد بزند و واردات سنگ آهن نیز در بالاترین سطوح قرار گیرد. انتظارات فعالان بازار از باقی مانده فصل سوم سال ۲۰۲۰ در پرجمعیت ترین کشور جهان مثبت است؛ اما کاهش حمایت مالی دولت و کنترل بخش املاک ممکن است به افت بازار در فصل آخر سال منجر شود. در واقع از همین حالا حاشیه سود فولاد ساختمانی به دلیل بهای بالای مواد اولیه یعنی سنگ آهن تحت فشار است. به گفته کارشناسان، قیمت ورق فولادی می‌تواند در مسیر یک اصلاح قیمت قرار گرفته باشد؛ چراکه تقاضای مصرف کننده نهایی پاسخگوی ادامه رشد بهای نورد گرم نیست.
 • آرامکو دو میدان نفتی و گازی کشف کرد

  دنیای اقتصاد: به گزارش خبرگزاری رسمی پادشاهی عربستان سعودی به نقل از وزیر انرژی این کشور «شرکت دولتی سعودی آرامکو دو میدان جدید نفت و گاز در مناطق شمالی کشف کرده است.» شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار کرد: میدان گازی «حدابه الحجره» در منطقه الجوف که در نزدیکی با مرز عراق قرار دارد، به‌طور میانگین روزانه ۱۶ میلیون فوت مکعب تولید گاز خواهد داشت.
 • حرکت رو به بالای نفت

  بهای نفت در روز گذشته با اعلام کاهش ۳۰ درصدی تامین نفت خام از سوی ابوظبی و آمار امیدوارکننده چینی از وضعیت اقتصادی در حالی که جهان کماکان با نوسانات و تردید درباره بازگشت تقاضا به سطوح پیش از شیوع کرونا دست به گریبان است، افزایش یافت. در معاملات روز گذشته قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با عبور پرقدرت از مرز ۴۶ دلاری به اوج پنج ماهه خود رسید.
 • افزایش بهای بنزین در بازار نایمکس

  قیمت بنزین طی روزهای اخیر در بازار و در سطح عرضه به مصرف کننده به افزایش نسبی تقاضا و البته تعطیلی بسیاری از پالایشگاه‌های تولید کننده بنزین تحت تاثیر توفان لورا و کاهش تولید افزایش چشمگیری را به خود دید. خوش‌بینی‌ها تحت تاثیر بسته‌های محرک اقتصادی و برخی گزارش‌های مثبت اقتصادی از آینده بازار قیمت‌ها را کماکان در حدود امیدواری نگه داشته است.
 • رکوردشکنی ۱۱ ساله رشد ماهانه مس در بازار

  در بازار فلزات لندن مس کماکان با وضعیت مساعدی در حال افزایش قیمت است و تا لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۶:۱۵ به وقت تهران) با ۵۰ دلار و ۵۰ سنت افزایش در هر تن در حال ثبت پنجمین رشد ماهانه متوالی است، این رکورد بهترین عملکرد فلز سرخ در ۱۱ سال اخیر محسوب می‌شود.
 • بررسی تکنیکال فلز آلومینیوم

  سمانه عاملی / تحلیلگر بازار
  روند کلی قیمت هر تن فلز آلومینیوم، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت این فلز اساسی با حدود ۵ درصد افزایش از قیمت ۱۷۰۹ دلار به قیمت ۱۷۹۹ دلار رسید. در چند هفته آتی قیمت آلومینیوم اهداف قیمتی بالاتری مثل محدوده هزار و ۹۲۵ دلار را دنبال می‌کند که دو محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند که به آنها مقاومت می‌گوییم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر