خبرگزاری اینترفکس گزارش کرد تولید نفت و میعانات روسیه در آوریل به ۸۱/ ۴۲ میلیون تن در مقایسه با ۳۴/ ۴۳ میلیون تن در مارس بالغ شد. وزارت انرژی روسیه آمار تولید نفت را به تنهایی اعلام نمی‌کند. روسیه معمولا ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز میعانات گازی تولید می‌کند.

اینترفکس همچنین گزارش کرد صادرات نفت روسیه در فاصله ژانویه تا آوریل ۵/ ۲۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت و به ۶۵/ ۶۶ میلیون تن رسید. اوپک و متحدانش شامل روسیه هفته گذشته تصمیم گرفتند برنامه تصویب شده در نشست اول آوریل برای افزایش تدریجی تولید از ماه مه را اجرا کنند.

الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه پس از دیدار کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس گفت: این کمیته تصمیم گرفت به سیاست‌هایی که در نشست اول آوریل تصویب شده بودند، پایبند بماند. در نشست اول آوریل وزیران اوپک پلاس تصمیم گرفته شد ۱/ ۲ میلیون بشکه در روز از محدودیت عرضه از ماه مه تا ژوئیه احیا و محدودیت عرضه به ۸/ ۵ میلیون بشکه در روز تسهیل شود. بر اساس نظرسنجی ماهانه رویترز، تولید نفت اوپک در آوریل به دلیل تولید بالاتر ایران که از مشارکت در توافق کاهش تولید این گروه معاف است، افزایش یافت.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند