آرشیو روزنامه شماره ۴۸۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۸۱۸

 • امید، وحدت و نشاط را از مردم نگیریم

  دنیای اقتصاد: رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره)، با آرمان‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و شهیدان تجدید میثاق کردند.
 • تقابل دو نگاه برای ارز دارو

  دنیای اقتصاد: ماندگاری دلار ۴۲۰۰ تومانی دارو برای سال آینده این بار به محل مناقشه میان فعالان بخش خصوصی و دولتی بدل شده است. به اعتقاد فعالان بخش خصوصی تخصیص دلار رانتی هزینه‌های گزافی به صنعت دارو تحمیل کرده است و این روش نه تنها به ثبات قیمت منجر نشده، بلکه دو بخش واردات و تولید داروهای داخلی را نیز تحت تاثیر قرار داده است؛ به همین دلیل نمایندگان بخش خصوصی خواستار حذف ارز رانتی هستند و پیشنهاد داده‌اند دولت برای حمایت از مصرف‌کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی منابع خود را از کانال بیمه‌ها به دست مصرف‌کننده برساند.
 • نقطه هدف بودجه عمرانی

  دنیای اقتصاد: بررسی گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد طی یک دهه گذشته سهم اعتبار طرح‌های عمرانی روند نزولی داشته و از سوی دیگر، سهم ایجاد طرح‌های جدید نیز در لایحه بودجه ۹۹ به شدت کاهش یافته است. بر اساس این گزارش، کل اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ معادل ۴/ ۷۰ هزار میلیارد تومان است که نسبت به قانون بودجه سال جاری ۲/ ۵ درصد رشد داشته است. همچنین سهم این اعتبارات نسبت به مصارف عمومی به میزان ۵/ ۱۴ درصد ثبت شده است.
 • معمای تعیین قیمت خودرو در بازار

  دنیای اقتصاد: روند صعودی قیمت خودرو در بازار در شرایطی ادامه‌دار است که مشخص نیست این قیمت‌ها بر اساس چه ساز و کاری تعیین می‌شود.
 • «۶+۲» شاخص شهرهای توریست‌زا

  دنیای‌اقتصاد: مدیران چهار شهر خلاق اصفهان، سنندج، رشت و بندرعباس با حضور در گردهمایی فعالان توریستی، ۸ شاخص و پیش‌شرط تبدیل شدن به یک شهر خلاق را مورد ارزیابی قرار دادند.
 • گرایش‌های مشارکت کارکنان در سال ۲۰۲۰

  مترجم: مریم مرادخانی: «این قوی‌ترین یا باهوش‌ترین‌ها نیستند که بقا می‌یابند. موجودی بقا می‌یابد که بهتر از همه بتواند تغییر را مدیریت کند.» این نقل قولی از «چارلز داروین» است. شاید صحبت او ربطی به کسب‌وکار نداشته باشد اما کلماتش، این روزها بیش از هر زمانی در عرصه کسب‌وکار شنیده می‌شوند. مدیریت افراد نیز مستثنی نیست. مشارکت یا «تعلق خاطر» کارکنان یک مفهوم انتزاعی است. مشارکت یعنی کارمند چقدر دل به کار دهد. مشارکت یعنی «ارتباط احساسی» یک کارمند نسبت به سازمانی که در آن کار می‌کند. انگیزه هر فرد و چیزی که باعث می‌شود نسبت به سازمان احساس تعلق خاطر پیدا کند، از یک شخص تا شخص دیگر، متفاوت است. و البته به اتفاقاتی که در جهان می‌افتد نیز بستگی دارد. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که گرایش‌ها یا به اصطلاح «ترندها» به چشم برهم‌زدنی تغییر می‌کنند. روشی که امروز کاملا جواب می‌دهد ممکن است فردا کاربرد نداشته باشد. مشارکت کارکنان نیز از این قاعده مستثنی نیست. با ورود هر نسل جدید به عرصه کار، گرایش‌های این حوزه نیز کاملا دگرگون می‌شود. رهبران و مدیران آینده‌نگر باید همواره در جریان تغییرات باشند تا بتوانند استراتژی‌های خود را به‌روز کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر