آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۷۷۲

 • حصار ۵۰ دلاری اونس طلا

  دنیای اقتصاد: تحلیلگران اقتصادی پیش‌بینی می‌کنند قیمت طلا بین سطح حمایتی ۱۴۵۰ و سطح مقاومتی ۱۵۰۰ دلاری در نوسان خواهد بود.
 • چراغ سبز آمریکا به ژاپن برای میزبانی روحانی

  دنیای‌اقتصاد: دو روزنامه ژاپنی به نقل از منابع دیپلماتیک خبر دادند که آمریکا به ژاپن برای میزبانی از رئیس‌جمهور ایران چراغ سبز نشان داده و همزمان خواسته توکیو نتیجه دیدار روحانی با آبه را به واشنگتن هم اطلاع دهد. دیدار حسن روحانی از توکیو برای روز ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) برنامه‌ریزی شده است.
 • استراماچونی با استقلال فسخ کرد

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که طی یکی، دو روز گذشته برخی رسانه‌های ایتالیایی از احتمال فسخ قرارداد آندره‌آ استراماچونی با استقلال خبر داده بودند و گزارش‌های مربوط به این مساله را در صفحه ۱۸ روزنامه امروز هم می‌توانید بخوانید، نهایتا این اتفاق در کمال شگفتی رخ داد و خبرش غروب دیروز رسانه‌ای شد. بر این اساس استراماچونی و دستیارانش با استفاده از تاخیر دوماهه باشگاه استقلال در پرداخت دستمزدها، از بند فسخ قراردادشان سود بردند و آن را فعال کردند. کادر مربیگری ایتالیایی استقلال با صدور بیانیه‌ای از بازیکنان و هواداران تیم تشکر و خداحافظی کردند. دیروز «ایرنا» تصویر این بیانیه را منتشر کرد.
 • خصوصی‌سازی «خودرو» لغو شد

  دنیای اقتصاد: در آخرین تغییرات طرح ساماندهی خودرو، بند مربوط به واگذاری کامل باقی‌مانده سهام دولت در ایران خودرو و سایپا (مطابق نظر شورای نگهبان) اصلاح شد تا خصوصی‌سازی صنعت خودرو عملا رنگ قانون را به خود نبیند. در نسخه اولیه طرح ساماندهی خودرو که برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن را تهیه و ارائه کردند، دولت ملزم شد باقی‌مانده سهام خود را در خودروسازی، به بخش خصوصی واگذار کند، اما شورای نگهبان آن را رد و در نهایت کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز به نوعی از آن صرف‌نظر کرد. در واقع قرار بود خصوصی‌سازی صنعت خودرو به‌صورت قانون در بیاید، اما مصوبه جدید کمیسیون صنایع و معادن مجلس که ریشه در مخالفت شورای نگهبان دارد، راه را برای تصویب این قانون بست.
 • مشمولان اتوبوس اینترنتی در تهران

  دنیای اقتصاد: جزئیات طرح راه‌اندازی اتوبوس و مینی‌بوس اینترنتی در تهران اعلام شد. بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است در فاز پایلوت این طرح ۵۰ دستگاه مینی‌بوس اینترنتی در ۱۸ مسیر به شهروندانی که از طریق اپلیکیشن مربوطه درخواست سفر در مسیرهای مشخص را داشته باشند، سرویس دهد اما مقرر شده در صورت موفقیت این طرح، تعداد ناوگان به ۷۰۰ تا ۸۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس برسد و بر اساس میزان تقاضا، تعداد مسیرهای بیشتری تحت پوشش شبکه حمل و نقل انبوه‌بر استارت‌آپی قرار بگیرد.
 • واکاوی ورشکستگی یکی از شرکت‌های بزرگ اقتصادی

  نویسندگان: دکتر رحمن عابدین زاده نیاسر، پوریا روانستان abedinzade@noyanteam.com
  در سری مقالات مدیریت بازسازی به فرآیند بازسازی و ابعاد مختلف آن پرداختیم. این مقاله به ورشکستگی یکی از گروه‌های بزرگ اقتصادی در زمینه صنعت گردشگری در دنیا خواهد پرداخت. گروه توماس کوک در سال ۱۸۴۱ به وسیله شخص توماس کوک تاسیس شد. این گروه در طول ۱۷۸ سال به یک گروه مسافرتی بزرگ تبدیل شد که فروش سالانه ۹ میلیون دلار، ۱۹ میلیون مشتری در سال و ۲۲ هزار کارمند در ۱۶ کشور مختلف را تجربه کرده است.
 • دیجیتالیزه شدن جنگ تجاری

  دنیای اقتصاد: بر اساس اسناد و گفته‌های مقامات، اگر هند و آفریقای جنوبی تهدیدهایشان را عملی کنند، مهلت قانونی بیست ساله اعمال تعرفه روی تجارت دیجیتال در هفته آینده به پایان می‌رسد و به این ترتیب افراد مجبور می‌شوند برای استفاده از نرم‌افزارها یا دانلود فیلم‌ها، عوارض بپردازند. از سال ۱۹۹۸ اعضای سازمان تجارت جهانی (WTO) قانون ممنوعیت تعرفه‌های وارداتی آنچه را که «انتقال الکترونیکی» خوانده می‌شد، تغییر داده و در آن تجدید نظر کردند؛ تعرفه‌هایی که ارزش مجموع آنها در یک سال به‌طور تقریبی به ۲۵۵ میلیارد دلار می‌رسد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر