آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۶۴۰

 • ورود به محدوده قرمز مصرف برق

  دنیای اقتصاد: اولین هشدار ورود به محدوده قرمز مصرف برق اعلام شد. به‌دنبال افزایش بی‌سابقه مصرف برق در کشور و رسیدن پیک مصرف به مرز ۵۶ هزار مگاوات، شرکت توانیر اطلاعیه‌ای خطاب به مردم و مشترکان برق در سراسر کشور صادر کرد. در این اطلاعیه از مشترکان و مصرف‌کنندگان برق درخواست شده با توجه به افزایش دما و پایداری هوای گرم تا آخر هفته جاری، برای تامین پایدار برق تمام مشترکان به‌خصوص در استان‌های گرمسیر بیش از هر زمان دیگر مدیریت مصرف برق را در دستور کار قرار دهند.
 • لایحه‌ای در برابر سفته‌بازی

  دنیای اقتصاد: وزیر امور اقتصادی و دارایی از ارسال یک لایحه مالیاتی جدید برای جلوگیری از سفته‌بازی خبر داد؛ مالیات بر فعالیت‌های اختلال‌زا. روز گذشته فرهاد دژپسند در اولین نشست خبری دوران وزارتش، به طیف وسیعی از سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد؛ از وضعیت درآمدهای مالیاتی تا روند سرمایه‌گذاری خارجی، از مالیات بر سکه تا حاشیه‌های انتصاب رئیس جدید سازمان امور مالیاتی.
 • فرش سبز «هفت تیر» برای «پیاد‌ه‌ها»

  د‌نیای اقتصاد‌: یک پلازای شهری واقعی د‌ر پایتخت شب گذشته د‌ر مید‌ان هفت تیر به بهره‌برد‌اری رسید‌. این پروژه نخستین نمونه عینی از رویکرد‌ جد‌ید‌ مد‌یریت شهری تهران د‌ر اولویت‌بند‌ی پروژه‌های شهری مبتنی بر نیاز شهروند‌ان بود‌ه و با توجه به کمبود‌ جد‌ی سرانه‌های تفریحی و تفرجی د‌ر تهران، د‌ر اولویت اجرا قرار گرفت. این پروژه نمود‌ی از نسل نوی خد‌مات شهری است؛ به این معنا که مد‌یریت شهری از اجرای پروژه‌های اشیامحور و جنس سخت صرفه‌نظر کرد‌ه و به اجرای پروژه‌های شهروند‌محور، تامین‌کنند‌ه زیرساخت‌های اجتماعی شهر و جنس نرم روی آورد‌ه است. با احد‌اث این پلازا، مید‌ان هفت تیر تهران از حالت مید‌ان صرفا خود‌رویی خارج و به عرصه‌ای برای حضور شهروند‌ان پیاد‌ه تبد‌یل شد‌.
 • روزهای ملال نوسان‌گیران دلار

  دنیای اقتصاد: در چهارمین روز هفته، معامله‌گران دلار به تحریم‌های آمریکا توجهی نکردند و سکه تمام بهار آزادی نیز افزایش بهای اونس در بازارهای جهانی را چندان جدی نگرفت. به‌نظر می‌رسد کمبود تقاضا در بازار و قدرت‌نمایی عرضه به اندازه‌ای است که نوسان‌گیران برخلاف رفتارهای گذشته، این بار نتوانستند با جوسازی پیرامون وقایع سیاسی تغییرات قیمتی را بالا ببرند.
 • آدرس خطا از مصرف بنزین

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش از افزایش ظرفیت پالایشی کشور خبر داده است. موضوعی که در شرایط تحریم به کمک آمده و بخشی از نفت کشور را که نمی‌توان صادر کرد، به مصرف داخل رسانده است. اما موضوع نگران‌کننده این است که همزمان با افزایش ظرفیت پالایشی کشور مصرف فرآورده‌هایی چون بنزین و گازوئیل نیز افزایش یافته است. بنابراین ظرفیت صادرات فرآورده‌های نفتی همراستا با افزایش تولید داخلی رشد نکرده است. بر این اساس، افزایش ظرفیت پالایشی نتوانسته تمام و کمال جایگزین صادرات نفت‌خام شود و درآمدهای نفتی کشور را حفظ کند.
 • اهمیت تطبیق سبک مدیریتی در موفقیت

  مترجم: رویا مرسلی
  منبع: HBR: بسیاری از پست‌های مدیریتی نیاز به ارتباط مداوم با کارمندانی از سراسر دنیا دارند، اما اعتماد‌سازی میان فرهنگ‌ها می‌تواند کاری دشوار باشد. با این وجود، این کار حائز اهمیت بسیاری است؛ زمانی که افراد به هم اعتماد دارند، می‌توانند به طور موثر و بدون توجه به تفاوت‌های فرهنگی با هم کار کنند. اما چگونه می‌توان چنین اعتماد چندفرهنگی را ایجاد کرد؟ در مصاحبه‌هایی با گروه‌های هدف شامل بیش از ۴۰۰ مدیر و سرپرست اجرایی در آمریکا، آسیا، آمریکای لاتین و خاورمیانه، ما به سه موضوع رسیدیم که مدیران اجرایی برای ایجاد رابطه مبتنی بر اعتماد انجام می‌دهند: آنها کار را با طرز فکر درست شروع می‌کنند، درباره پیش‌زمینه همکاران خود اطلاع کسب می‌کنند و اهمیت نتایج و شخصیت افراد برای اعتمادسازی را درک می‌کنند.
 • چرخش اجباری فوتبال ایران!

  دنیای اقتصاد: در ماه‌های اخیر رسانه‌ها به دفعات از به‌وجود آمدن مشکلات مالی درفوتبال ایران و اثرات منفی این اتفاق روی این ورزش مطالب و نکته‌های مختلفی را عنوان کردند. اثرات کمبود منابع مالی به حدی بود که تقریبا همه باشگاه‌ها درفصل گذشته با موانع بزرگی روبه‌رو شدند و حتی زمزمه‌هایی مبنی براینکه یکی، دو باشگاه در نیمه‌های فصل قصد کناره‌گیری از مسابقات را داشتند شنیده شد. به هرطریق اما فصل درحالی به پایان رسید که باشگاه‌های فوتبال با بدهی‌های انباشته شده روبه‌رو شدند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر