آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۶۲۶

 • احتمال دعوت ایران به G-۲۰

  دنیای اقتصاد: روزنامه «ژاپن تایمز» چاپ توکیو با اشاره به سفر نخست‌وزیر ژاپن به تهران از تلاش «شینزو آبه» برای میانجیگری بین ایران و ایالات‌متحده آمریکا خبر داده و نوشته است: او ابتکارهایی را به منظور آغاز گفت‌وگوهای مستقیم ایران و آمریکا در دست دارد. به گزارش عصر ایران، شینزو آبه یا به عبارت صحیح‌تر آبه شینزو نخست‌وزیر ژاپن روز چهارشنبه برای یک سفر رسمی ۳ روزه وارد تهران می‌شود.
 • ۱۱ برنامه برای مدیریت پیک

  دنیای اقتصاد: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تامین برق پایدار برای پیک تابستان امسال به دو دلیل از حساسیت بالایی برخوردار است. به تعبیر سکاندار وزارت نیرو، از یکسو «افزایش دما به‌عنوان یک عامل تشدیدکننده» و از سوی دیگر «خوش‌خیالی ترسالی ناشی از بارندگی‌ها»، دو عاملی هستند که حساسیت بیشتری راجع به عرضه پایدار انرژی به وجود آورده‌اند. ارزیابی‌ها حاکی است که در ازای هر یک درجه افزایش دما، بیش از ۱۳۰۰ مگاوات مصرف برق در کشور افزایش می‌یابد. این در حالی است که براساس برآوردهای صورت گرفته، تابستان امسال تابستانی گرم با درجه دمای بالا خواهد بود.
 • تثبیت ۷/ ۱‌میلیون شغل در بخش تعاون

  معاون امور تعاون، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تثبیت ۷/ ۱‌میلیون شغل در بخش تعاون خبر داد. محمد کبیری در گفت‌و‌گو با «ایرنا» همچنین تحقق سهم ۲۵درصد تعاون از اقتصاد، اخذ ۲ هزار میلیارد تومان از وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد اشتغال، احیای ۱۸ هزار میلیارد تومان مطالبه تعاونی از دولت، راه‌اندازی پنجره واحد در بخش تعاون، راه‌اندازی مراکز نوآوری و توسعه تعاون در کنار دانشگاه‌ها به همراه ۸۵ میلیارد تومان تسهیلات به این تعاونی‌ها و تکمیل زنجیره ارزش تعاونی‌ها را از دیگر دستاوردهای این معاونت برشمرد. او توضیح داد: در فاز نخست اجرای این طرح، ١٠ استان به‌عنوان استان‌های هدف انتخاب شده‌اند که تهران گزینه نخست است.
 • دلار در کف ۴ماهه

  دنیای اقتصاد: در نوزدهمین روز خردادماه، بازار ارز و سکه صحنه ریزش قیمت‌ها و ثبت رکوردهای جدید کاهشی بود. روز یکشنبه، شاخص ارزی ۴۲۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و با نزول از سطح ۱۳ هزار تومانی روی قیمت ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان قرار گرفت. دلار در سال ۹۸ هرگز در کانال ۱۲ هزار تومانی به کار خود پایان نداده بود و همواره با قیمت‌های بالاتری روز معاملاتی را به پایان برده بود. آخرین باری نیز که این ارز قیمت کمتری از روز یکشنبه را به ثبت رسانده بود، به اواخر بهمن ماه ۹۷ بازمی‌گشت.
 • قوانین ساده برای رساندن خبرهای ناخوشایند

  نویسنده: Rebecca Knight مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: فرض کنید کارمندتان درخواست ارتقای شغلی داده و با درخواستش موافقت نشده است. دادن این خبر به او، اصلا کار راحتی نیست، به خصوص اگر برای او و کارش ارزش قائل باشید. بهترین راه برای مطرح کردن این خبر بد چیست؟ خبر را چطور مطرح کنید که علاقه اش را نسبت به شغلش از دست ندهد یا نسبت به شما یا کسانی که این تصمیم را گرفته‌اند، جبهه نگیرد؟ آیا باید به جای ارتقا، چیز دیگری به او پیشنهاد دهید؟
 • کاهش ۲۲ درصدی چاپ کتاب در ۹۸

  دنیای اقتصاد: افزایش قیمت کاغذ و به تبع آن افزایش قیمت کتاب و کاهش خرید آن از سوی مخاطبان بازار کتاب را با دشواری‌های بسیاری مواجه کرده است. بررسی آمارهای نشر نشان می‌دهد که چاپ کتاب در آغاز سال تازه با بحران کاهش ۲۲درصدی دست وپنجه نرم کرده است. این در حالی است که پیش از این نیز خبرهایی از کاهش چشمگیر میانگین شمارگان کتاب‌ها منتشر شده بود. واقعیت آن است که هم تعداد عنوان کتاب‌ها، هم تعداد صفحات آنها و هم شمارگانشان کاهش چشمگیر را تجربه می‌کند و در مقابل بهای کتاب‌ها هر بار بیش از گذشته می‌شود.
 • شورش دوجانبه علیه فوتبال دولتی

  دنیای اقتصاد: اگر می‌خواهید فقط با یک نگاه سطحی و گذرا عمق بی‌برنامگی و سوءمدیریت در فوتبال ایران را ببینید، تنها کافی است به همین یک نکته توجه کنید؛ پیش از ظهر دیروز مهدی تاج به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال در آکادمی تیم‌های ملی نشست خبری برگزار کرد و ایرج عرب هم به‌عنوان مدیرعامل پرسپولیس در ورزشگاه شهید کاظمی پاسخگوی اصحاب رسانه بود. جالب اینکه بخش زیادی از نشست این دو چهره ارشد مدیریتی فوتبال ایران دچار همزمانی و همپوشانی شد و لاجرم بعضی از بخش‌های آن به اندازه کافی از سوی رسانه‌ها پوشش داده نشد. این همه زمان خالی وجود داشت، اما نفر اول فوتبال ایران و مدیرعامل محبوب‌ترین باشگاه کشور نتوانستند حتی برای نشست خبری‌شان فرصت مستقل و مناسب را در نظر بگیرند که کارشان دچار تداخل نشود. به راستی وقتی گردانندگان فوتبال ما حتی در انجام چنین کار ساده‌ای هم هماهنگی ندارند، برای بهبود مشکلات و رنج‌های ریشه‌ای چه انتظاری می‌توان از آنها داشت؟ از این نکته که بگذریم، عرب دیروز بخش زیادی از سخنانش را به تشریح مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس اختصاص داد و مهدی تاج هم ضمن عذرخواهی دیرهنگام به‌خاطر اتفاقات فینال جام‌حذفی، به گوشه‌ای از انتقادات چند هفته اخیر از مجموعه تحت هدایتش پاسخ داد. در عین حال مطالب طرح‌شده توسط هر دو نفر یک محور مشترک داشت که انتقاد تند آنها از «فوتبال دولتی» بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر