آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۶۱۶

 • رازگشایی از یک رویای دلاری + عکس

  کانال «مجله اقتصاد» در مطلبی نوشت: «دلار ۴۰ هزار تومانی که دشمنان از آن سخن می‌گفتند رویایی بیش نبود.» این جمله‌ای است که «رئیس‌کل بانک مرکزی» هفته قبل به خبرگزاری خانه ملت گفت.
 • تغییر ریل بورس‌بازی

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بورس تهران پس از یک دوره تاثیرپذیری از تنش‌ها در حوزه سیاست خارجی در دو هفته گذشته، سرانجام تعادل خود را بازیافت و با ثبت رشد دو درصدی شاخص در مقیاس هفتگی، بازدهی خود از ابتدای سال را در محدوده ۲۰ درصد تثبیت کرد.
 • عقبگرد دلار در ایستگاه آخر

  دنیای اقتصاد: قیمت دلار پس از دو افزایش متوالی، سرانجام در مسیر کاهشی قرار گرفت. روز پنج‌شنبه شاخص ارزی ۱۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۴ هزار و ۲۵۰ تومان رسید.
 • جزئیات وام رونق ۹۸

  دنیای اقتصاد: چکش کاری برای چگونگی اعطای تسهیلات ارزان قیمت در قالب طرح رونق تولید سال ۹۸ آغاز شد. براساس طرح پیشنهادی از سوی متولیان بخش صنعت، معدن و تجارت برای سال‌جاری اعطای ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ۳۵ هزار و ۶۱۰ واحد صنعتی واجد شرایط در نظر گرفته شده است؛‌ پیش‌بینی تخصیص ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح رونق تولید در حالی برای سال‌جاری از سوی متولیان این بخش پیشنهاد شده که سال گذشته در مجموع ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای بنگاه‌های واجد شرایط در نظر گرفته شده بود که با این شرایط می‌توان گفت با توجه به نام‌گذاری سال‌جاری سهم بنگاه‌های تولیدی در صورت تامین منابع مالی موردنیاز از وام ارزان قیمت نسبت به سال گذشته چند برابر شده است.
 • می استعفا کرد

  دنیای اقتصاد: ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا بالاخره تن به استعفا داد. او یکی از بدشانس‌ترین نخست‌وزیران بریتانیا به‌حساب می‌آید که وارث جامعه‌ای دو پاره شد و حالا این جامعه دو پاره را با شکافی عمیق‌تر ترک کرد. به گزارش سی‌ان‌ان، می ‌پس از اینکه نتوانست برگزیت را مدیریت کند، تن به استعفا داد. ترزا می‌در مقابل دفتر نخست‌وزیری بیانیه‌ای را خواند و گفت: «اکنون برای من روشن شده که منافع بریتانیا با یک نخست‌وزیر تازه بهتر تامین می‌شود. من امروز اعلام می‌کنم که جمعه هفتم ژوئن از رهبری حزب محافظه‌کار استعفا می‌کنم.
 • حذف پنج خودرو از گزارش کیفی

  دنیای اقتصاد: نخستین گزارش کیفی خودروهای داخلی در سال جدید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد، گزارشی که از ثبات کیفی حکایت دارد. این البته در حالی است که نسبت به گزارش قبلی (اسفند ۹۷) نام پنج خودرو از لیست محصولات تحت ارزیابی، حذف شده است.
 • رشد صنعت اپلیکیشن ایران در سال ۹۷

  دنیای اقتصاد: آخرین اطلاعات به نقل از مرکز آمار نشان می‌دهد ۸۸ میلیون تلفن همراه در کشور مشغول به کار است. به عبارت دیگر، ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور از مرز ۱۱۰ درصد گذشته و هر چند با نرخ کم در حال رشد است. همه این ارقام از یک بازار گسترده موبایل برای فعالان حوزه اپلیکیشن حکایت دارد. در این میان کافه بازار، به‌عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اپلیکیشنی توانسته تا پایان فروردین سال ۹۸، تقاضای بیش از ۴۰ میلیون کاربر اندرویدی به برنامه‎های موبایلی را تامین کند. میزان نصب اپلیکیشن کافه‎بازار مانند سال‌های گذشته همچنان روند رو به رشدی داشته به‌طوری که تعداد کاربران آن در فروردین ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است.
 • لزوم تغییر رویکردها در روند استخدام

  نویسنده: Peter Cappelli مترجم: مریم رضایی
  منبع: HBR: بعد از جنگ جهانی دوم، روند استخدام نیرو در بیشتر شرکت‌های بزرگ این‌گونه بوده که کارشناسان منابع انسانی یک شرح وظایف با جزئیات آماده می‌کنند تا مشخص کنند یک شغل چه وظایفی را نیاز دارد و یک متقاضی کار خوب برای این شغل چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. سپس آنها ارزیابی شغلی انجام می‌دهند تا ببینند آن شغل چطور با چارت سازمانی هماهنگ می‌شود و در مقایسه با شغل‌های دیگر آن سازمان، چقدر باید برای آن حقوق پرداخت شود. در مرحله بعد، آگهی‌های استخدام منتشر می‌شود و متقاضیان کار سرازیر می‌شوند. سپس باید این متقاضیان به واسطه مجموعه مهارت‌ها، مشخصات داخل فرم استخدام، گاهی انجام تست‌های شخصیت‌شناسی و هوش، و چند جلسه مصاحبه حضوری گلچین ‌شوند تا اطلاعات بیشتری از آنها به دست‌ آید. این فرآیند معمولا یک هفته زمان می‌برد تا متقاضی مورد نظر انتخاب شود. رویکردی که امروز در مورد استخدام نیرو وجود دارد، تغییر چندانی نکرده است. شرکت‌ها کانال جذب نیروی خود را با هر کسی که سر راهشان قرار می‌گیرد پر می‌کنند؛ حتی متقاضیان کار منفعلی که خودشان حرکتی نمی‌کنند و منتظرند تا کارفرمایی پیدا شود و آنها را استخدام کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر