آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۵۰۸

 • برکناری ۵ مدیر دانشگاه علوم و تحقیقات

  دنیای اقتصاد: به‌دنبال حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم و تحقیقات و کشته شدن ۱۰ نفر در این حادثه، کمیته ویژه پیگیری این سانحه طی اطلاعیه‌ای از برکناری ۵ نفر از مدیران این دانشگاه خبر داد و اعلام کرد پرونده آنها به جهت اخراج در اختیار «مراجع قانونی» قرار خواهد گرفت.
 • پارازیت در انتشار آمار تورمی

  دنیای اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که آمار بانک مرکزی از تورم آذر ماه پس از ۷ روز منتشر نشده، این در حالی است که بر اساس قاعده عرفی این آمار در روز پنجم هر ماه در اختیار مخاطبان قرار می‌گرفت. گزارش‌های غیررسمی حاکی از آن است که تورم متوسط در آذرماه سال جاری به ۴/ ۲۱ درصد رسیده و نسبت به ماه قبل رشد ۸/ ۲ واحدی را ثبت کرده است.
 • تغییر علامت بازدهی دلار

  دنیای اقتصاد: دلار که کاهشی‌ترین پاییز دهه ۹۰ را ۲ هفته پیش به پایان برده بود، اولین هفته زمستان را با بازدهی مثبت خاتمه داد. دلار در حالی روز پنج‌شنبه در سطح بالاتری نسبت به پنج‌شنبه دو هفته پیش قرار داشت که بازارساز در روزهای پنجم و ششم دی‌ماه سعی کرد با قدرت‌نمایی خود مانع از اثرگذاری بیشتر نوسان‌گیران شود. دلار در روزهای اول، دوم، سوم و چهارم دی‌ماه افزایش قیمت را تجربه کرد و روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه، قیمت دلار بخشی از افزایش روزهای قبل را از دست داد؛ دلار که روز چهارشنبه ۲۵۰ تومان کاهش یافته بود، روز پنج‌شنبه ۱۵۰ تومان دیگر از ارزش خود را از دست داد و روی عدد ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان به کار خود پایان داد. با وجود کاهش ۲روز آخر، دلار در هفته گذشته در مجموع بیش از ۷ درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند. شاخص ارزی ۲ هفته پیش ۴/ ۲ درصد از ارزش خود را از دست داده بود.
 • فرار موقت وال‌استریت از سقوط

  دنیای اقتصاد: وال‌استریت با رشد ۵ درصدی خود در روز چهارشنبه بیشترین بازدهی ماهانه شاخص میانگین را به ثبت رساند که در این دهه بی‌سابقه بود. این شاخص افزایش بیش از ۱۰۰۰ واحدی را برای نخستین بار در تاریخ بازار سهام آمریکا به کارنامه خود افزود. رکورد جدیدی که در طول تاریخ بازار سهام آمریکا بی‌سابقه محسوب می‌شود، تنها به این شاخص محدود نبود. داوجونز با رشد نزدیک به ۵ درصدی خود ظرف یک روز، همگام با شاخص‌های
 • پیشروی خودروسازان در عملیات آزادسازی قیمت

  دنیای اقتصاد: با پیوستن سایپا به موج افزایش قیمت، عملیات شبه‌آزادسازی در بازار خودرو به‌تدریج توسط دولت و خودروسازان در حال تکمیل شدن است.
 • سال کوچ معماران بزرگ سینما

  دنیای اقتصاد: قطار سال ۲۰۱۸ کم کم به ایستگاه آخر نزدیک می‌شود. به رسم هرسال رسانه‌های دنیا دستاوردها و ناکامی‌ها در بخش‌های مختلف را واکاوی می‌کنند. در سال ۲۰۱۸ علاوه بر اتفاقات مختلف مرگ سینماگران برجسته بیشتر از هر چیز دیگری به چشم می‌آید. در این سال سینماگران تاثیر‌گذاری با زندگی خداحافظی کردند که کارنامه هرکدامشان میراث قابل توجهی در هنر هفتم به حساب می‌آید.
 • گران‌ترین لپ‌تاپ‌های جهان

  امیر نیری
  دنیای اقتصاد: کامپیوترها یکی از اجزای اصلی دنیای امروزی تکنولوژی محسوب می‌شوند و در قرن ۲۱ دیگر کسی نمی‌تواند زندگی بدون کامپیوتر را تصور کند. در چند سال اخیر لپ‌تاپ‌ها و تلفن‌های هوشمند جای کامپیوترهای رومیزی کلاسیک و سنگین را گرفته‌اند و این روزها لپ‌تاپ دیگر یک وسیله لوکس به حساب نمی‌آید. لپ‌تاپ‌ها و اسمارت‌فون‌ها برای انجام کارهای مهم و البته روزمره و ضروری مثل خرید، فروش، کسب و کار، بانکداری اینترنتی، رزرو بلیت هتل و ارتباط با دوستان و آشنایان استفاده می‌شوند. هرچند لپ‌تاپ‌ها طی سال‌های اخیر دارای رقبای قدرتمندی شده‌اند اما همچنان تولیدکنندگان لپ‌تاپ سعی می‌کنند خودشان را با ترندهای جهانی و روزمره به‌روزرسانی کنند و بهترین طراحی‌ها، کمترین وزن و بیشترین کارآیی را در محصولات جدیدشان به خریداران ارائه کنند. حال هرچه از تکنولوژی‌های بهتر و جدیدتر در لپ‌تاپ‌ها استفاده شده باشد، قیمت لپ‌تاپ نیز افزایش پیدا می‌کند. در ادامه این گزارش قصد داریم ۱۱ لپ‌تاپ گران‌قیمت جهان را به شما معرفی کنیم.

بیشتر