آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۳۹۹

 • بازداشت ۶۷ متهم اقتصادی

  دنیای اقتصاد: سخنگوی قوه‌قضائیه از بازداشت ۶۷ نفر در پرونده‌های اقتصادی اخیر و ممنوع‌الخروجی ۱۰۰ نفر از افراد دولتی و غیردولتی خبر داد. محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه در این پرونده‌ها از تعدادی تحقیق شده و با قرار تامین آزاد هستند، گفت: برای ۲۵ پرونده و ۲۶ نفر کیفرخواست صادر شده است. محسنی‌اژه‌ای درخصوص رسیدگی به این پرونده‌ها گفت: در این مدت انتظار بحقی هم از ناحیه بزرگان کشور و نخبگان ایجاد شده که قوه‌قضائیه باید این پرونده را سریع و خارج از قوانین دست‌وپاگیر بررسی کند.
 • وعده مجلس به صنعتگران

  دنیای اقتصاد: «تنفس ۶ ماهه برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده از صنایع کوچک و متوسط»، «حل مسائل بنگاه‌های تولیدی در حوزه بیمه تامین اجتماعی» و «ایجاد شرایط برای استفاده از ضمانت‌نامه صندوق حمایت از صنایع کوچک به منظور تامین وثایق مورد نیاز تولید» سه درخواستی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط که با حضور رئیس مجلس برگزار شد، مطرح کرد. درخواست‌هایی که در پاسخ به آنها رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که نمایندگان مجلس حاضرند این پیشنهادها را در مجلس و شورای سران قوا بررسی کنند.
 • ریسک‌گریزی به سود طلا

  دنیای اقتصاد: بر اساس نظرسنجی هفتگی کیتکو درخصوص روند قیمت طلا در هفته جاری، فلز زرد در آستانه صعود نسبی قرار گرفته است. اکثریت سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت و تحلیلگران حرفه‌ای وال‌استریت قیمت اونس طلای جهانی را در معاملات این هفته افزایشی پیش‌بینی کرده‌اند.
 • چهار چالش ترامپ در جنگ نفتی

  سارا مالکی
  دنیای اقتصاد: فاز دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران کمتر از ۹۰ روز دیگر با تمرکز بر صادرات نفت ایران آغاز می‌شود. صفر کردن صادرات نفت خام کشورمان تا ۴ نوامبر (۱۳ آبان) ماموریت بزرگ دولت ترامپ است اما به نظر می‌رسد مسیر انجام این ماموریت برای ترامپ و دولتمردانش هموار نباشد.
 • حرکت معکوس چینی‌ها در خودروسازی ایران

  دنیای اقتصاد: جدیدترین آمار تولید خودروهای داخلی در شرایطی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد که طبق آن، بیشتر محصولات سواری داخلی با کاهش تیراژ مواجه شده‌اند، اما مدل‌های چینی در مجموع روندی افزایشی داشته‌اند.
 • راهکارهای برون‌رفت از بحران اقتصادی

  نویسنده: Alec Scott مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Business Queensland: رکود اقتصادی به معنای کاهش کلی فعالیت‌های اقتصادی در یک بازه زمانی مشخص و مستمر است. رکود می‌تواند محدود به یک منطقه باشد (مثل بحران اقتصادی آسیا در اواخر دهه ۱۹۹۰) یا در مقیاس جهانی رخ دهد (بحران جهانی پایان دهه ۲۰۰۰). از مهم‌ترین ویژگی‌های رکود، افزایش بیکاری، کاهش قیمت سهام و مسکن، بی‌اعتمادی مشتریان و کاهش سرمایه‌گذاری‌هاست.
 • پنج‌شنبه و جمعه ضداقتصادی!

  رسول بهروش
  دنیای‌اقتصاد: حال اقتصاد ایران خوب نیست و این رنج بزرگ، همه حوزه‌ها را بیش‌وکم تحت‌تاثیر قرار داده است. قصه ورزش قهرمانی و به‌خصوص فوتبال ایران اما به مراتب غم‌انگیزتر است. این حوزه بیش از آنکه از نوسانات اخیر اقتصادی آسیب ببیند، قربانی حفره‌های قانونی در ایجاد درآمد است. امروز به جرات می‌توان گفت تراز مالی فوتبال ایران کاملا منفی است و تمامی باشگاه‌های ما با شدت و ضعف متفاوت «زیان‌ده» هستند. به چند مصداق جدید و به روز از ضرر دادن فوتبال ایران توجه کنید تا روشن شود در مورد چه چیزی حرف می‌زنیم.

بیشتر