آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۱۸۲

 • امکان ورود مجمع تشخیص به ماجرای «نیکنام»

  دنیای اقتصاد: محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته بر امکان حل مساله «سپنتا نیکنام» در مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد.
 • قاعده درست حمایت از تولید

  دنیای اقتصاد: «حمایت از تولید» هر سال مبنای قاعده‌گذاری‌های متعددی در اقتصاد ایران است؛ این حمایت‌ها ابعاد گوناگونی را دربرمی‌گیرد که شامل حمایت‌هایی از نوع اعطای کمک‌های مالی، یارانه سود، مشوق‌های صادراتی، معافیت‌های مالیاتی، دسترسی به ارز ترجیحی، اعطای انواع حمایت‌های حقوقی مانند حمایت تعرفه‌ای و... می‌شود.
 • گام جدید تسهیل تجارت با ترکیه

  دنیای اقتصاد: متولی صنعت در راستای توسعه روابط تجاری با ترکیه‌ای‌ها از اضافه شدن ۶۰ کالای دیگر به فهرست کالاهای توافق‌نامه تجارت ترجیحی ایران و ترکیه خبر داد.
 • بازی خطرناک در بورس تهران

  زهرا رحیمی
  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران روز گذشته با رشد ۶۱ واحدی مواجه شد و در ارتفاع ۸۷ هزار و ۴۷۷ واحدی قرار گرفت. شاخص سهام با قرار گرفتن در این سطح بازدهی خود از ابتدای سال را به بیش از ۲/ ۱۳ درصد رساند. ارزش معاملات خرد سهام در این روز به ۱۵۵ میلیارد تومان بالغ شد که نسبت به هفته‌های اخیر همچنان نشانه‌هایی از ورود نقدینگی جدید و افزایش تقاضا را نشان می‌دهد. این روند به ویژه در سهام صنعت پالایشی مشهود است. در جریان معاملات روز گذشته حدود ۳۰ درصد ارزش معاملات خرد بازار به این گروه اختصاص داشت. امری که به نظر می‌رسد تحت تاثیر افزایش قیمت نفت و نرخ دلار مبادله‌ای صورت گرفته است. کارشناسان معتقدند صرف در نظر گرفتن این دو متغیر و بدون توجه به ابهام و ریسک نرخ‌گذاری دستوری در این شرکت‌ها می‌تواند تجربه تلخ دیگری از بورس بازی در فضای مبهم را رقم بزند.
 • تهدید دوم بقای اوپک

  دنیای اقتصاد: دردسرسازی‌های شیل برای اوپک تمامی ندارد. درحالی که گمان می‌شد افزایش تولید شیل در قیمت‌های حدود ۶۰دلار تنها نگرانی کنونی اوپک از سمت این تولیدکنندگان است، آمار جدیدی منتشر شده که باید اوپک را نگران از دست دادن سهمش از بازارهای آسیایی نیز کند. هرچه سهم بازار کمتر باشد قدرت اثرگذاری نیز کمتر است. این موضوع یک‌بار زمانی که با افزایش تولید شیل، بازار با مازاد عرضه مواجه شد، اتفاق افتاد. می‌گفتند بازیگران بازار نفت بیشتر و نقش اوپک کمتر شده است.
 • شارژ متفاوت متروی پایتخت

  دنیای اقتصاد: برنامه عملیاتی جدید شهرداری تهران برای توسعه موثر مترو، دیروز با شارژ متفاوت شبکه حمل‌ونقل ریلی پایتخت کلید خورد. این شارژ متفاوت درست یک روز بعد از اینکه خط۷ به دلیل عدم استانداردهای ایمنی و نواقص بهره‌برداری تعطیل شد، آغاز شده است.
 • طرح بلندمدت رنو در ایران

  دنیای‌‌اقتصاد: قرارداد رنو و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) تابستان امسال در شرایطی به امضا رسید که این خودروساز فرانسوی قصد دارد در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی (زمستان امسال)، وارد فاز اجرایی و تولید محصولات جدید در کشور شود. ازآنجاکه قرارداد رنو شرایط خاص خود را داشته و به‌نوعی حکم حضور مستقل این خودروساز را در ایران دارد، چند پرسش و ابهام در مورد فعالیت جدید این شرکت در کشور ایجاد شده و برخی از این موارد حتی نگرانی‌هایی را مبنی‌بر درست اجرا نشدن قرارداد موردنظر پدید آورده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر