آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۰۷

 • صعود تهران سقوط دبی

  دنیای اقتصاد: تهران در رتبه‌بندی دوره‌ای شهرهای جهان با شاخص «قابلیت زندگی»، جزو ۵ شهر دارای بیشترین صعود در نمره، شناخته شد. جزئیات گزارش واحد اطلاعات اکونومیست درباره مطلوبیت سکونت و قابلیت زندگی در ۱۴۰ شهر جهان نشان می‌دهد ۵ معیار اصلی و ۳۰ زیرشاخص برای سنجش میزان مطلوبیت شهرها لحاظ شده و نمره کلی شهرها در این رتبه‌بندی از عدد ۱۰۰ محاسبه شده است. معیار مربوط به زیرساخت‌های شهری وزن قابل‌توجهی در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۸ داشته است.دبی در این رتبه‌بندی با سقوط در نمره مربوط به معیار ثبات سیاسی مواجه شد.
 • نورافکن به املاک شهرداری

  دنیای اقتصاد: اگرچه بخش عمده‌ای از بودجه اداره پایتخت از محل خرید و فروش املاک شهرداری تامین می‌شود اما اطلاعات لیست املاک تحت مالکیت شهرداری تهران همچنان در تاریک‌خانه قرار دارد.
 • شارژ مترو با اوراق ۲۰ درصد

  مقدمات انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تامین مالی خطوط در حال ساخت متروی تهران، مطابق اعلام شهردار، این هفته فراهم می‌شود.
 • اصرار فروشنده‌های مسکن به افزایش قیمت

  دنیای اقتصاد: آخرین ماه از فصل نقل و انتقالات بازار مسکن در حالی آغاز شده است که همچنان بخش عمده‌ای از مالکان و فروشندگان سمت عرضه به افزایش قیمت‌های پیشنهادی خود نسبت به ماه گذشته اصرار دارند.
 • الگوی موفق بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد شهری

  وزیر راه و شهرسازی الگوی موفق بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد شهری را مداخله حداقلی دولت و مشارکت حداکثری ساکنان بافت‌های فرسوده دانست.
 • جایگزین چمن در معابر پایتخت

  شهردار تهران از جدیت در اجرای بخشنامه ممنوعیت کاشت چمن و آغاز مطالعات دقیق برای تعیین گونه گیاهی جایگزین «چمن» خبر داد. محمدافشانی در گفت‌وگو با «ایسنا»، در پاسخ به برخی انتقادها مبنی بر عدم آبیاری مناسب فضای سبز در ساعات مشخص شده ۱۸تا ۶صبح، گفت: خیلی از مردم در محلات معترض بوده و به طرق مختلف از احتمال خشک شدن فضای سبزشان انتقاد و ابراز نگرانی کردند و من نیز اعلام کردم برای آبیاری بهتر فضای سبز که زمانش کوتاه است، زمان را بیشتر کنید.
 • استقرار کافه ون‌های طرح «حیات شبانه» در غرب تهران

  رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از ادامه اجرای طرح حیات شبانه در منطقه ۲۲ خبر داد. مهدی سیف با اشاره به استقبال خوب شهروندان از طرح حیات شبانه در باغ موزه دفاع مقدس، از برنامه‌های آینده این طرح خبر داد و گفت: حضور گسترده مردم در برنامه‌های شبانه و رونق کسب و کار به ویژه در آخر هفته‌ها موجب شد تا این بار مناطق برای اجرای طرح حیات شبانه پیشگام شوند.
 • حذف رانت دسترسی به اطلاعات طرح تفصیلی

  یک عضو شورای شهر تهران درخواست کرد طرح تفصیلی به‌صورت عمومی در دسترس همه شهروندان تهرانی قرار گیرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر