آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۰۶

 • مسیر خروج از تله بودجه کاذب

  دنیای اقتصاد: اگرچه مدیریت شهری پایتخت در دوره جدید، با توجه به ساختار سمی تامین مالی شهرداری تهران طی دهه‌های گذشته از محل فروش تراکم و تغییر کاربری، پوست‌اندازی نظام مالیه شهر را در دستور کار قرار دادند اما طی یک سال اخیر پروژه پوست‌اندازی بودجه شهرداری تهران در مرحله حرف متوقف مانده است.
 • جایگزین مسکن مهر در شهرهای جدید

  فاز اول طرح جایگزین مسکن مهر در شهرهای جدید،‌ هفته آینده کلنگ‌زنی می‌شود. معاون امور شهرهای جدید وزارت راه و شهرسازی از تصویب طرح ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی جدید در ۷ استان از جمله تهران خبر داد و شروع مرحله اول اجرای این طرح را با ظرفیت ۱۰ هزار واحد، هفته آینده دانست.
 • علت رسوب کوچک‌متراژها در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: با وجود اینکه تقاضا برای خرید آپارتمان‌های کوچک‌متراژ در بازار مسکن، همچنان پرتعداد است، اما عمده آپارتمان‌های عرضه شده در این گروه متراژی، ساختمان‌های چند ساله و بدون امکاناتی هستند که چندان مناسب سکونت زوج‌های جوان خانه اولی نیستند و اقبال به خرید آنها اندک است.
 • افزایش سهم شهرداری‌ها از ارزش افزوده؟

  دنیای اقتصاد: شهردار تهران گفت: در صورت تصویب نهایی در مجلس، سهم شهرداری‌ها از محل درآمدهای مالیات ارزش افزوده از ۳۳ درصد کنونی به ۵۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.
 • پیشنهاد کاهش تعداد معاونت‌های شهرداری

  دنیای اقتصاد: رئیس شورای شهر تهران گفت: شهردار در حال حاضر ۹ معاون دارد اما پیشنهادی از سوی شورای شهر ارائه شده که تعداد معاونان شهرداری تهران به ۶ معاونت برسد. محسن هاشمی با بیان اینکه تهران در طول دهه‌های اخیر دو برنامه داشته که یکی از آنها از ابتدای سال ۸۸ تا ۹۲ و دیگری از سال ۹۲ تا ۹۷ بوده و در حال حاضر در حال تدوین برنامه پنج‌ساله سوم هستیم، گفت: سال گذشته سیاست‌های کلی برنامه سوم تصویب و ابلاغ شد و شورا به شهرداری ۶ ماه فرصت داد که بر اساس این سیاست‌های کلی برنامه پنج‌ساله سوم را تدوین کند که هنوز انتظار داریم تا پایان تابستان این برنامه تدوین شود.
 • تبدیل نخاله به مصالح ساختمانی؛ به زودی

  مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گفت: به زودی کارخانه تبدیل پسماند به مصالح ساختمانی افتتاح خواهد شد. به گزارش خبرگزاری مهر، رضا عبدلی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند اظهار کرد: روزانه به‌طور میانگین ۹ هزار تن زباله در تهران تولید می‌شود.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر