شماره روزنامه ۴۵۸۹
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۰۸

 • بودجه مترو در خدمت خودرو

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که مدیریت شهری پایتخت به دلیل کسری ۵۰ درصدی منابع در بهار امسال، در اوج بی‌پولی به سر می‌برد، شکل انحرافی هزینه‌کرد بودجه شهر که در دوره گذشته به وجود آمده بود، هنوز ترک نشده و ادامه دارد. در حال حاضر سه پروژه از جنس بزرگراهی (ایجاد عرصه جدید برای تردد خودروها) در دو منطقه شمالی شهر با سرعت در دست ساخت و تکمیل قرار دارد که دو مورد از آنها تقاطع غیرهمسطح است. یکی از این تقاطع‌ها به ولنجک منتهی می‌شود و دیگری نیز دسترسی شمال خیابان جردن به بزرگراه مدرس را فراهم می‌کند.
 • نبض «مسکن» در میانه تابستان

  دنیای اقتصاد: فروش آپارتمان در میانه تابستان تحت‌تاثیر جهش ۶۱ درصدی قیمت، به کمتر از حجم معاملات در دوره پیش رونق رسید. کارنامه رسمی معاملات آپارتمان در تهران طی مرداد نشان می‌دهد تعداد واحدهای فروخته‌شده نسبت به مرداد پارسال ۳۳ درصد و نسبت به تیر ۹۷ معادل ۵ درصد کاهش یافته است. ماه گذشته ۱۱ هزار و ۱۵۴ واحد در تهران فروخته شد که از فروش ماهانه در سال ۹۶ به‌عنوان دوره پیش رونق نیز کمتر بوده است. رکورد جدید سطح قیمت مسکن عامل بازگشت بازار به لبه رکود است.
 • تصویر اولیه از معاملات مسکن در میانه تابستان

  دنیای اقتصاد: داده‌های سامانه اطلاعات بازار املاک ایران حاکی از ادامه روند ریزش معاملات مسکن در ماه میانی تابستان و کاهش فاصله فاز بازار مسکن با «رکود» است.
 • حذف مانع «پایان کار» از معاملات آپارتمان؟

  دنیای اقتصاد: طی ماه‌های گذشته همزمان با رونق‌گیری معاملات مسکن در پایتخت، یک مانع شهری در معاملات ملکی پرونده‌های شهرسازی دارای تخلف در مشاعات شکل گرفت. به این معنا که شهرداری از صدور پایان کار برای تک واحد که پرونده مادر دارای تخلف در مشاعات ساختمان باشد، ممانعت می‌کند. در نتیجه بسیاری از مالکان آپارتمان‌های مسکونی متحمل ضرر و زیان حقوقی ناشی از ممنوعیت نقل و انتقال ملک خود می‌شوند.
 • تازه‌ترین آمار از مساحت بوستان‌های تهران

  در اقدامی سه‌جانبه به کمک مناطق ۲۲گانه با نظارت سازمان بوستان‌ها و فضای سبز و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، فضای سبز عمومی شهر تهران در حال جانمایی و به‌روز رسانی است و بر اساس آخرین آمار به دست آمده، بوستان‌ها ۲/ ۱۱ درصد از مساحت شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

بیشتر