به گزارش «ایسنا» فرنوش نوبخت درخصوص سرانجام نصب درهای حائل میان سکو و قطار در ایستگاه‌های مترو گفت: ما در متروی تهران نصب درهای حائل را در راستای افزایش سرعت اصطلاحا «تجاری»، دنبال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه نصب درهای حائل مترو برای نخستین بار در ایران صورت خواهد گرفت، افزود: نصب این درها بیشتر به دلیل این است که سرعت تجاری در مترو را افزایش دهیم، زیرا قطارهای ما در بدو ورود به ایستگاه‌های شلوغ با سرعت کمتری وارد می‌شوند و این سرعت کم باعث می‌شود به تعداد قطارهای بیشتری نیاز باشد؛ چراکه ما با کمبود ناوگان مواجهیم و به دنبال انجام کارهایی هستیم که این کمبود جبران شود که در این زمینه گروه فنی شرکت بهره‌برداری مترو تهران تشکیل شده و هفته گذشته مکاتباتی با شرکت‌هایی که پیش‌تر در این زمینه اعلام آمادگی کرده بودند، داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در نظر داریم درهای حائل را ابتدا با اولویت ایستگاه‌های تقاطعی که مسافران بیشتری دارند، تا پایان سال جاری نصب کنیم، خاطرنشان کرد: در ایران این اقدام برای اولین بار رخ می‌دهد و برهمین اساس نمونه داخلی وجود ندارد، اما با اتکا به تجربه کشورهای دیگر این برنامه را اجرایی خواهیم کرد و تاکیدمان استفاده از تولیدکنندگان داخلی است.

نوبخت با تاکید بر اینکه لازم نیست این درها در همه ایستگاه‌ها نصب شود، چراکه برخی ایستگاه‌ها مسافران کمی دارند، در مورد اعتبار اجرای این طرح افزود: این کار برای اولین بار در ایران انجام می‌شود و بر همین اساس باید در ابتدا درهای حائل را در یکی دو ایستگاه نصب کنیم تا بعد از آن بودجه آن را تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه درباره اینکه برخی کشورها با مشکلاتی مانند به موقع باز نشدن درها مواجه هستند، گفت: این موارد، موضوعات فنی است که سازندگان باید به آن توجه کنند.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند