آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۵۰۹۹

 • به سوی یک شغل جدید

  نویسندگان: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منابع: HBR: فاصله زمانی میان آخرین مصاحبه‌تان تا تصمیم‌گیری شرکت برای استخدام شما می‌تواند دوران استرس‌آوری باشد. در این دوران انتظار، چه باید بکنیم؟ چطور می‌توانیم جلوی بیش از حد فکر کردن به شغل مربوطه را بگیریم؟ چطور به وسوسه تماس با مسوول استخدام غلبه کنیم؟
 • تحول بنیادین چین با آموزش مادام‌العمر

  نویسنده: Enrique Dans مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: بزرگ‌ترین چالشی که چین در رابطه با اشتغال خود با آن روبه‌رو است، آموزش مجدد نیروی کار و اتخاذ اقداماتی مثل یادگیری دائمی است تا با تحول رو به رشد دیجیتال همگام شود. چگونه می‌توان کشوری را که به‌دلیل ارزان‌بودن نیروی کارش در سال‌های گذشته، ارزان‌ترین مرکز مونتاژ دستی بوده و کارخانه تولید جهان نام گرفته، به یک غول هوش‌مصنوعی با بزرگ‌ترین زیرساخت‌های بلاک‌چین در دنیا که می‌خواهد با پول دیجیتال خود در مرحله پیشرفته توسعه که به پرداخت‌های نقدی پایان ‌دهد و همچنین بزرگ‌ترین شبکه ۵G دنیا باشد، تبدیل کرد؟
 • باکیفیت و ارزان اما شکست خورده

  منبع: ecomotive.ir: در فضای استارت‌آپی عادت بر این است که از موفقیت‌ها بگوییم تا امیدمان به آینده را زنده نگه ‌داریم اما اشتباه بزرگی است که شکست گذشتگان را به فراموشی بسپاریم و از تجارب گذشتگان بهره‌مند نشویم. برای این منظور اقدام به جمع‌آوری تجربیات مجموعه‌ای از استارت‌آپ‌های ناموفق کرده‌ایم تا شاید مرور سرگذشت ناکام ایشان زمینه‌ای باشد برای موفقیت استارت‌آپ‌های نوپای جامعه استارت‌آپی ایران.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر