آرشیو روزنامه شماره ۴۹۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۹۷۷

 • رویارویی با چالش‌های پساکرونا

  ترجمه: مهدی نیکوئی
  منبع: S+B: کووید-۱۹ آسیب‌های شخصی، اقتصادی و اجتماعی فراوانی با خود داشت. جان‌های بسیاری گرفت و شرایط کاملا متفاوتی برای افراد و البته کسب‌وکارها پدید آورد. جدای از آن، ضربه‌های شدیدی به مدل‌ها و اصول کسب‌وکاری زد که به ظاهر مستحکم بودند و راهنمای مدیران در چند دهه گذشته. درک این موضوع که واقعا چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است، به‌سادگی امکان‌پذیر نیست. ویروس کرونا مرگبار و غیرقابل پیش‌بینی بوده است؛ ویروسی که بیش از یک قرن مشابهش دیده نشده بود.
 • هشتگ‌های کم‌طرفدار اما پر فایده

  دکتر محیا کربلایی/ تحلیلگر کسب‌وکار mk@IEB.today
  درحالی‌که جولیا منتظر بود تا همکارانش و مدیران سایر بخش‌ها، پیشنهادهایی برای ساخت هشتگ برند شرکت بدهند، خودش بیشتر بر روی یافتن هشتگ‌های مربوط به معرفی محصول تمرکز کرده بود.
 • چگونه هم مقتدر باشید هم مهربان؟

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: Strategic Management: امروزه تقریبا هر کس با یک رئیس و مافوق سر و کار دارد که ماهیت و کیفیت رابطه آنها تاثیر بسزایی بر کار و زندگی آنها دارد. در این میان، آنچه می‌تواند کمیت و کیفیت این رابطه را ارتقا بخشد، همان چیزی است که ترکیبی هوشمند از اقتدار و مهربانی در حوزه ارتباط بین مدیران و کارکنان به حساب می‌آید. رئیس یک شرکت یا مدیر یک سازمان، هر چقدر هم بتواند محیط کاری مطلوب و لذت‌بخشی را برای کارکنانش به وجود آورد و با آنها در چارچوب روابط سازمانی برخورد کند، باز هم احساس تنهایی می‌کند و خود را از آنها جدا می‌بیند. آنها هم مثل خیلی‌ها فکر می‌کنند از عملکردی ضعیف‌تر از سایر روسا برخوردارند و دیگران بهتر و بیشتر کار می‌کنند. از سوی دیگر آنها هم به دلایل مختلف از کمک خواستن گریزان بوده و آن را نشانه ضعف خود می‌دانند. البته مسلم است که هیچ رئیسی کامل نیست و هر کس نقاط ضعف و محدودیت‌های خاص خودش را دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر