آرشیو روزنامه شماره ۴۹۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۹۶۳

 • مسوولیت سازمانی در ساخت آینده فرزندان

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: European Business Review: اگر دانش قدرت باشد، آنگاه دانشی که به اشتراک گذاشته شده باشد، بهترین ابزار یک شرکت برای حداکثرسازی پتانسیل کارکنانش است. در این مطلب، مکس ویسمان، مدیرعامل گروه ویسمان آلمان که تولیدکننده تجهیزات سرمایشی و گرمایشی است، توضیح می‌دهد که در جریان پر از تغییر امروز، چگونه می‌توان ضمن بقا، به متمایزسازی خود نسبت به رقبا هم اقدام کرد.
 • چهار روش برای داشتن مدیریت دلسوزانه

  در دوران بحران که انزوای اجتماعی اجباری است، به رویکرد جدیدی برای مدیریت احتیاج است. رویکردی مبتنی بر عقل و احساس به عبارتی مدیریت دلسوزانه. مدیریت دلسوزانه در عین توجه به تک‌تک افراد، فرهنگی را در سازمان‌ها رواج می‌دهد که کمک به یکدیگر در کاهش مشکلات، نقش مهمی ‌دارد. از طرفی مدیریت دلسوزانه با مسائل بسیاری مانند عدم تعهد، وجود مشکلات در گفت‌وگوهای مدیریتی دشوار و موقعیت‌های چالش‌برانگیز دائمی‌ همراه است. بنابراین چنین مدیریتی، صرفا بیش از داشتن احساس خوب است که به مجموعه‌ای از مهارت‌ها افزوده می‌شود و شرط لازم برای تمام رهبران سازمانی جهان است که مایل هستند مردم و سازمان‌ها را به سمت پیشرفت مداوم و آینده‌ای بهتر سوق دهند. اخیرا مطالعات جدیدی روی تعداد بسیاری از رهبران و مدیران کسب و کار انجام شده است که تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا قرار گرفته‌اند.
 • چه کنیم وقتی واکنش مدیر نسبت به استعفای کارکنان، افراطی است؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: The Cut:
 • جلسات روزانه با تیمتان را فراموش نکنید

  نویسنده: Jurgen Appelo مترجم: مریم رضایی
  منبع: کتاب Startup, Scaleup, Screwup: ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت مرکز اروپا بود. به برنامه «زوم» که ابزار تماس تصویری ما بود وصل شدم و بقیه اعضای تیم یکی بعد از دیگری آنلاین شدند. به مدت ۵ دقیقه در مورد فینال مسابقات جام‌جهانی و موج گرمایی که شمال اروپا را فرا گرفته بود، صحبت کردیم. سپس وقت آن رسید که هر کدام به‌صورت روتین دستورالعمل جلسه را بیان کنیم. سه موضوع روی پنجره چت نوشته شد: آخرین دیدگاه‌ها درمورد گردونه ارزش پیشنهادی، روند جمع‌سپاری سهام که درحال انجام بود و ایده‌ای برای شروع بازنگری در مورد «کد فکری» سازمان.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر