آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۹۲۱

 • برگشت به سیستم مدیریتی انسان‌محور

  نویسنده: Rebecca Knight مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: به‌عنوان یک مدیر، شاید طی زندگی حرفه‌ای خود، صدها بار ارزیابی عملکرد انجام داده باشید اما در دوران بحران کرونا، همه چیز با قبل فرق دارد. در بعضی از کشورها، کارمندها ماه‌ها دورکاری کرده‌اند، آن‌هم در شرایط خیلی سخت. حتی اگر جزو این کشورها نباشید، بد نیست بایدها و نبایدهای ارزیابی عملکرد از راه دور را بدانید چون بحران‌ها خبر نمی‌کنند و چالش‌های آینده ممکن است ناچارتان کند که کارکنان را به خانه بفرستید. در دوران‌های چالشی مثل بحران فعلی، چطور عملکرد کارکنان را ارزیابی کنیم؟ این بحران را چقدر در ارزیابی‌های خود در نظر بگیریم؟ و با توجه به شرایط متفاوتی که افراد دارند تجربه می‌کنند، چطور می‌توانیم منصفانه ارزیابی‌شان‌کنیم؟
 • چرا ایجاد استراتژی تجربه مشتری خوب بسیار سخت است؟

  نویسنده: Jack Springman مترجم: مریم رضایی
  منبع: My Customer: ارائه یک تجربه مشتری عالی، کار سختی است و اگر یک استراتژی تجربه مشتری که خوب تعریف شده باشد نداشته باشید، این کار سخت‌تر هم می‌شود. برخی عوامل توسعه استراتژی تجربه مشتری، به توجه زیادی نیاز دارند- مثل ترسیم نقشه سفر مشتری، طراحی خدمات، تحقیق در مورد مشتری، و ... . اما یک استراتژی جامع و کامل، بسیار گسترده‌تر از این است و برخی عناصر دیگر در آن نادیده گرفته می‌شود. استراتژی تجربه مشتری باید استراتژی کسب‌وکار را در قالب ارائه خدمات از طریق یک فرآیند ساختارمند معنی کند. این فرآیند دیدگاه‌هایی را که در تحقیقات در مورد مشتری و تجزیه و تحلیل داده به‌دست آمده دربرمی‌گیرد؛ اهداف استراتژیک برای سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند؛ یک ارزش پیشنهادی متمایز را عنوان می‌کند؛ توصیف می‌کند که این ارزش پیشنهادی چگونه در نقشه سفر مشتری ارائه می‌شود؛ قابلیت‌های لازم برای ارائه یک تجربه مشتری مطلوب و بازدهی کسب‌وکار را تعریف می‌کند؛ و می‌گوید این قابلیت‌ها چگونه در اجزای مختلف این فرآیند، تکنولوژی، داده، افراد، سازمان و فرهنگ اجرایی می‌شوند.
 • استراتژی قیمت‌گذاری خود را با رفتار مشتری مطابقت دهید

  مترجم: رویا مرسلی
  منبع: HBR: مدیران بازاریابی چگونه می‌توانند مشتریان را قانع کنند که کالاها و خدمات کیفیت بالاتر را که مطلوب آنان است بخرند؟ همان‌طور که «نکات زندگی» شامل تغییرات کوچکی هستند که برای بهبود معیشت ما طراحی شده‌اند، ما در اینجا به ذکر سه مورد از «نکات قیمت‌گذاری» می‌پردازیم که عبارتند از: چند فوت کوزه‌گری از اینکه خرده‌فروشان چگونه می‌توانند قیمت‌های خود را طوری به مشتریان ارائه کنند که میزان شوک قیمتی را به حداقل رسانده و ارزش درک شده کالا و خدمات خود را افزایش دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر