آرشیو روزنامه شماره ۴۹۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۹۱۱

 • تنهایی؛ بحران جدید محیط کار

  مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: این روزها در بسیاری از کشورهای جهان، قرنطینه هنوز ادامه دارد و بسیاری از مردم به دورکاری روی آورده‌اند. دکتر «ویوک مورتی»، جراح کل سابق ایالات‌متحده و نویسنده کتاب «با هم»، می‌گوید حتی قبل از بحران کرونا، ما سال‌ها با یک اپیدمی دیگر مواجه بودیم: اپیدمی تنهایی.
 • چگونه شخصی‌سازی را در دنیای حساس به حریم خصوصی کاربردی کنیم؟

  نویسنده: G.David Dodd مترجم: مریم رضایی
  منبع: My Customer: این روزها گزارش‌هایی که می‌گویند وقت آن رسیده تا سازمان‌ها در رویکرد خود نسبت به شخصی‌سازی تجدیدنظر کنند، زیاد دیده می‌شود. دو دهه است که همه به ارزش تجربیات و بازاریابی شخصی‌سازی شده پی برده‌اند و بیشتر کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که بازاریاب‌ها استفاده از شخصی‌سازی را در کار خود توسعه دهند. بحث آنها این است که بازاریاب‌ها باید شخصی‌سازی را خاص‌تر کنند، تناوب استفاده از آن را بیشتر کنند، شخصی‌سازی را در کانال‌های بیشتری مورد استفاده قرار دهند و برای انواع بیشتری از ارتباطات و تجربیات به کار ببرند. مشکلی که در رابطه با این رویکرد «شخصی‌سازی بیشتر» وجود دارد این است که با حفظ حریم خصوصی افراد در تناقض است و نگرانی‌ها را در رابطه با این موضوع بین مصرف‌کننده‌ها و خریداران کسب‌وکار افزایش می‌دهد. بازاریابی شخصی‌سازی‌شده، به پتانسیل کامل خود نخواهد رسید، مگر اینکه بازاریاب‌ها از رویکردی استفاده کنند که این نگرانی‌ها در مورد حریم خصوصی را مد نظر قرار دهد. به شکل ساده، افزایش استفاده از شخصی‌سازی، در بهترین حالت ناکارآمد است و مضرات آن بیشتر از مزایای آن است.
 • تا وقتی نمی‌دانید «چرا» سراغ شروع یک استارت‌آپ نروید

  نویسنده: Abdo Riani مترجم: فاطمه تل زرد
  منبع: Forbes: «باید شروعش کنی»، «فقط انجامش بده»، «برای آغازش اقدام کن» و «باید وارد مرحله عمل بشی» جملاتی هستند که حامیان شما و بسیاری از افراد تاثیرگذار به شما خواهند گفت. به‌رغم اینکه این جملات صحیح است و اقدامات اجرایی مهم‌ترین مسائل هستند و مسائل دیگر در روند اجرای کار مشخص می‌شوند، نباید فراموش کرد که تاسیس یک استارت‌آپ به سادگی خرید از یک سوپرمارکت نیست. تصمیم شما برای تاسیس یک استارت‌آپ به این معناست که باید برای سال‌های سال یا حتی برای همیشه در همین زمینه کار کنید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر