آرشیو روزنامه شماره ۴۸۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۸۱۹

 • زبان بدن موثر در کسب موفقیت

  مترجم: رویا مرسلی
  منبع: HBR: چند سال قبل، من و همکارانم برای پیش‌بینی نتایج مسابقه عملکرد شرکت‌های نوپا در وین دعوت شدیم که در آن ۲۵۰۰ کارآفرین عرصه تکنولوژی برای بردن هزاران یورو بودجه با هم رقابت می‌کردند. ما ارائه‌ها را مشاهده کردیم، اما به جای توجه به ایده‌های کارآفرینان، ما بیشتر به زبان بدن و جزئیات ریز حالت‌های داوران که به ارائه‌ها گوش می‌‌دادند توجه می‌کردیم.
 • دو روی سکه سبک مدیریت استیو جابز

  نویسنده: Sarah McInerney مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  استیو جابز به هیچ عنوان و هیچ‌گاه یک رهبر سازمانی عادی و سنتی نبود و سبک مدیریتی او چیزی نبود که در کتاب‌های درسی و دانشگاهی حوزه مدیریت و رهبری به‌چشم می‌خورد.
 • گیر کردن در دور مصاحبه‌های بی‌پایان

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: the Cut: مشاور عزیز، مدتی است برای استخدام در یک شرکت، با آنها چند دور مصاحبه کرده‌ام اما هر بار که به نقطه‌ای می‌رسیم که قاعدتا باید تصمیمشان را بگیرند، با من قرار جلسه می‌گذارند با حضور اعضای ارشد سازمان. اگر بگویم این فرآیند «طولانی شده»، حق مطلب را ادا نکرده‌ام. مصاحبه سوم که با حضور دو مدیر و رئیس سازمان برگزار می‌شد، قرار بود ساعت ۷ غروب باشد اما بعد از ساعت هفت و نیم شروع شد و دو ساعت و نیم طول کشید.
 • موردکاوی تحول استراتژیک شرکت تاکدا

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: London Business School: آیا یک شرکت بزرگ، سالم و عرضه شده در بورس، می‌تواند خودش را بازسازی کند؟ مشاوران کسب‌وکار می‌گویند توانایی ایجاد تحول در عصر اختلال‌های استراتژیک، یک امر ضروری است. اما واقعیت این است که غول‌های بزرگ حتی تلاشی در این زمینه نمی‌کنند، چه برسد به اینکه بخواهند در پیش رفتن در یک مسیر کاملا تازه، به موفقیت برسند. سهامداران بی‌صبر و حوصله، هیات‌ مدیره‌های محافظه‌کار و سلسله‌مراتب‌های خشک، حتی جسورترین تیم‌های اجرایی را از همه طرف با محدودیت مواجه می‌کند و آنها مجبورند کاری نکنند تا زمانی که وقوع بحران مالی، آنها را مجبور به اجرای یک تحول تمام و کمال کند. یکی از نمونه‌های اخیر بازسازی شرکتی، یک محیط کسب‌وکار در ژاپن است. در تاکدا (Takeda) که از شرکت‌های پیشتاز داروسازی در ژاپن است، تحول استراتژیک به ارزش یک نسل، در سه سال متراکم شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر