آرشیو روزنامه شماره ۴۸۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۸۱۵

 • ترجیح منافع ذی‌نفعان به سود

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: European Business Review: کشور آنتیگوا و باربودا خانه بانک بزرگی است که به جز آنکه دومین بانک کل حوزه کارائیب به شمار می‌رود، به «پدربزرگ» خدمات مالی بین‌المللی هم شهرت دارد: بانک جهانی تجارت (GBC). بانک جهانی تجارت به‌طور پیوسته به‌دنبال نوآوری و حرکت در مسیر چشم‌انداز برجسته خود است تا آنتیگوا را تبدیل به یک مرکز مالی بین‌المللی کند. ما این افتخار را داشتیم تا مصاحبه‌ای با مدیرعامل این بانک، برایان استوارت یانگ داشته باشیم. او از رهبری بخش بانکداری در منطقه، برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت برای موفقیت و تعهد مورد نیاز به خدمت‌رسانی و نقش‌آفرینی در جامعه سخن می‌گوید.
 • استعداد‌های مشترک بین مدیران بزرگ جهان

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: کتاب Great Managers Break The Rules: مصاحبه‌های تخصصی و دقیق موسسه گالوپ با مدیران موفق و بزرگ دنیا نشان داده که اغلب این مدیران دارای استعدادها و توانایی‌های مشابهی بوده و هستند که وجود تمام یا بخش عمده‌ای از این استعدادها در یک فرد می‌تواند تا حد زیادی موفقیت و پیشرفت‌های خیره‌کننده او را در عرصه مدیریت تضمین کند و در ادامه به مهم ترین آنها اشاره شده است.
 • مدیریت کارمندی که مشکل رفتاری دارد

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: the Cut: مشاور عزیز، من مدیریت چند کارمند را بر عهده دارم که یکی از آنها، مشکلات رفتاری دارد. «کوین» چند سالی است که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و آرزو دارد مدیر شود. وقتی استخدام شد، تا چند ماه اول کارش عالی بود. مشکل، کیفیت کار او نیست. مشکل از یک سال پیش شروع شد که من به یکی از اعضای تیم به نام «کیت» ترفیع دادم که گروه را رهبری کند. کیت هم از بقیه باتجربه‌تر بود و هم حرفه‌ای‌تر. کوین عصبانی شد و عصبانیتش را با رفتارهای بچگانه نشان می‌داد. مثلا در جلسه‌ها اخم می‌کرد. حرف‌هایی می‌زد که ربطی به موضوع جلسه نداشت. یا مزه‌پرانی می‌کرد. یک بار در تمام مدتی که ناهار می‌خوردیم، به یکی از کارآموزها زل زده بود چون به نظرش قیافه او خنده‌دار بود. با این کارش، کارآموز را معذب کرد. یک بار هم مستقیما سراغ من آمد تا اجازه انجام کاری را بگیرد در حالی که کیت به او اجازه نداده بود. من هم با درخواستش موافقت کردم چون از ماجرا خبر نداشتم. ظاهرا کیت برای مخالفت خود دلایل قانع‌کننده‌ای داشت.
 • نیلز باس؛ کارآفرینی در تکنولوژی ماهواره

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: London Business School: برای نیلز باس، کارآفرین دانمارکی، جاهای خالی فراتر از جو بالایی زمین پر از امکانات تجاری است. باس که به‌عنوان «رهبر کسب‌وکار سال ۲۰۱۷» در دانمارک معرفی شد، مدیر عامل شرکت گام‌اسپیس (GomSpace) است که نانوماهواره تولید می‌کند؛ یعنی ماهواره‌هایی به اندازه جعبه کفش که همان عملکرد مدل‌های بزرگ‌تر را با هزینه‌ای بسیار کمتر دارند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر