آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۶۱

 • رقیب شما دشمن شما نیست

  مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: «آدام گرنت» استاد روانشناسی سازمانی در مدرسه کسب وکار وارتون است. به اعتقاد او، رقیب داشتن هم برای افراد و هم برای شرکت‌ها یک مزیت است. او درباره رقابت‌های ورزشی و سازمانی تحقیقاتی انجام داده و معتقد است که رقابت‌ها فراتر از یک بازی «مجموع صفر» هستند. او به ما یاد می‌دهد که این ریسک را بکنیم: با رقیبانمان مثل دوست برخورد کنیم تا عملکرد و احساسمان بهتر شود.در ادامه مصاحبه او با «کرت نیکیش» ویراستار و مجری پادکست مجله هاروارد را می‌خوانیم.
 • درس‌هایی از تجربه مشتری چینی

  نویسنده: Steven Van Belleghem مترجم: مریم رضایی
  وقتی مردم به نوآوری چینی فکر می‌کنند، شرکت‌های معروفی مثل تنسنت، علی بابا و بایدو به ذهن‌شان می‌آید. اما چین این روزها صدها استارت‌آپ نوآور را در خود جای داده که به‌شدت بر جامعه و اقتصاد خود تاثیرگذارند؛ برخی از این استارت‌آپ‌ها کاملا برای بقیه دنیا ناشناخته هستند. سال گذشته، تعداد این استارت‌آپ‌ها در چین به ۱۸۶ رسیده بود که ارزش آنها روی هم به بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار می‌رسید. در این سال، در هر ۸/ ۳ روز یک استارت‌آپ جدید در چین متولد شده است. حالا برخی از این شرکت‌های چینی تجربه مشتری تازه‌ای ایجاد می‌کنند که آنها را معرفی می‌کنیم.
 • رهبران بازسازی در چرخه حیات کسب‌وکار

  نویسندگان: دکتر رحمن عابدین‌زاده نیاسر - پوریا روانستان/ abedinzade@noyanteam.com
  رهبر بازسازی در تمام مراحل بازسازی، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهد و شرکت را مرحله به مرحله پیش می‌برد. بازسازی‌ها با توجه به شرایط و موقعیت می‌توانند انواع مختلفی داشته ‌باشند، در نتیجه رهبران بازسازی نیز ممکن است در هر شرایط ویژگی‌های متفاوتی داشته باشند؛ اما برخی از ویژگی‌های آنها مشترک است. اکنون قصد داریم این ویژگی‌ها را بررسی کنیم. می‌توان سه حوزه برای رهبری بازسازی تعیین کرد. اول، رهبر بازسازی معمار بازسازی است. مانند هر معماری او نیازمند مهارت‌های کارآفرینی، تجربه گسترده، توانایی تحلیل و خلاقیت است. دوم، رهبر بازسازی مجری استراتژی است؛ او باید استراتژی ارائه دهد، آن را توسعه داده و از آن دفاع کند. در این روند تضاد منافعی به وجود خواهدآمد؛ رهبر بازسازی باید این موارد را شناسایی و یکپارچه کند. او باید قاضی نتایج باشد و در این راه فردی واقع‌گرا باشد.سوم، رهبر بازسازی کسی است که از سایر افراد داخل سازمان متمایز است. رهبر بازسازی باید بتواند میان رهبریِ فردی و عملکرد، شخصیت و ضرباهنگ شرکت، مشارکت ایجاد کند. این موضوع در موقعیت‌های بازسازی بیش از هر زمان دیگری در چرخه حیات کسب‌وکار اهمیت پیدا می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر