آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۲۶

 • قوانین ساده برای رساندن خبرهای ناخوشایند

  نویسنده: Rebecca Knight مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: فرض کنید کارمندتان درخواست ارتقای شغلی داده و با درخواستش موافقت نشده است. دادن این خبر به او، اصلا کار راحتی نیست، به خصوص اگر برای او و کارش ارزش قائل باشید. بهترین راه برای مطرح کردن این خبر بد چیست؟ خبر را چطور مطرح کنید که علاقه اش را نسبت به شغلش از دست ندهد یا نسبت به شما یا کسانی که این تصمیم را گرفته‌اند، جبهه نگیرد؟ آیا باید به جای ارتقا، چیز دیگری به او پیشنهاد دهید؟
 • درآمدزایی مولتی تریلیون دلاری اکو سیستم‌های جدید

  نویسنده: Michael Jacobides مترجم: مریم رضایی
  منبع: London Business School: اکوسیستم‌ یک کلمه نامفهوم پرزرق و برق نیست. اکوسیستم‌ها نشان‌دهنده یک تغییر الگوی واقعی در کسب‌وکار هستند. آنها یک شکل سازمانی تازه هستند؛ به این شکل که شبکه سیالی از سازمان‌ها با هم ترکیب می‌شوند تا مجموعه‌هایی از محصولات و خدمات را به شیوه‌های جدید و ناآشنا ارائه کنند. درست مثل تغییر ارگانیسم‌های واحد به چند سلولی در طبیعت، اکوسیستم‌ها تغییرات تکاملی عمیق را به نمایش می‌گذارند.
 • اهمیت مدیریت استراتژیک بازسازی

  نویسندگان: دکتر رحمن عابدین‌زاده نیاسر - پوریا روانستان/ r.abedinzade@yahoo.com
  سقوط شرکت دبلیو.‌تی.‌گرنت W. T. Grant نمونه‌ای از یک شکست بزرگ است، زنجیره خرده‌فروشی گسترده‌ای که از ۱۱۰۰ فروشگاه و ۷۵ هزار کارمند به ۳۵۹ فروشگاه و ۳۰ هزار کارمند کاهش یافت. فورا این شرکت را بدون اخطار مجبور به انحلال کردند. ورشکستگی این شرکت بزرگ‌ترین ورشکستگی در تاریخ خرده‌فروشی‌ها بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر