آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۸۲

 • حال و آینده آموزش‌های مدیریتی

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: hbr: آموزش‌های مدیریتی همواره مساله مهمی برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف بوده و تقریبا تمام آنها شرایطی الزامی را برای انتخاب مدیران یا ارتقای کارکنان خود تعیین کرده‌اند که براساس آنها، رزومه‌های متقاضیان را بررسی می‌کنند. برنامه‌های آموزش ضمن خدمت یا پرداخت شهریه دانشگاه متقاضیان ادامه تحصیل، از دیگر رویه‌های متداول شرکت‌ها و سازمان‌ها است. مساله آموزش مدیران و کارکنان آتی به حدی مهم است که تعداد زیادی دانشگاه‌های تخصصی وابسته به سازمان‌های مختلف در سراسر جهان به چشم می‌خورد.
 • چگونه آغاز کنیم؟

  حال که شما توانستید با همه قدرت و نیرویتان محصول خود را تولید کنید. گام بعدی آغازی حماسی- نه آغازی عادی، کسل‌کننده و بی‌حال و سست- است. در این بخش می‌بینیم چگونه باید داستانی بی‌نظیر نقل و نظر مخاطب خود را به هدفتان جلب کنید و برای آغازی سریع دست به کار شوید.
 • مدیریت بازخوردها

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی
  منبع: HRM : بازخورد و واکنش نشان دادن کارکنان و مدیران نسبت به یکدیگر یک جاده دو طرفه است که البته شروع‌کننده جریان بازخوردها کسی نیست مگر خود مدیران. در واقع این مدیران هستند که با نشان دادن بازخورد به اظهارنظرها و ایده‌پردازی‌های کارکنان، فرهنگ بازخورد را در رگ‌های سازمان جاری می‌سازند. در مدیریت نوین امروز مدیران همه کار می‌کنند تا کارمندان به آنها بازخورد نشان دهند و برای انگیزه دادن به آنها از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند. در مطلب هفته پیش به پنج مورد از توصیه‌هایی که در زمینه بازخورد نشان دادن به کارکنان قابل توجه است اشاره شد، آنچه در ادامه خواهد آمد چهار توصیه‌های کاربردی دیگر است در این زمینه.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر