آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۵۱

 • پنج اصل مهم در ایجاد بازارهای جدید

  نویسندگان: Efosa Ojomo، Karen Dillon مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: در مقاله هفته گذشته بیان کردیم در حالی که غول‌های بازارهای نوظهور مانند برزیل، روسیه، هند و چین دچار رکود هستند، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در جای دیگری به دنبال سرمایه‌گذاری می‌گردند. آنها با علاقه فراوان و البته بیم بسیار، به اقتصادهای به اصطلاح «رو به رشد» مانند نیجریه، پاکستان و بوتسوانا چشم دوخته‌اند. (frontier economies بازارهای در حال توسعه‌ای هستند که از بازارهای کمتر توسعه‌یافته پیشرفته‌ترند، اما کوچک‌تر از آن هستند که جزو بازارهای نوظهور (Emerging Markets) قرار بگیرند.) و به یک نمونه از نوآوری‌های ایجاد بازار نگاهی انداختیم و دیدیم که چگونه ویژگی‌های مختلف در آن نقش ایفا می‌کنند. در مقاله پیش‌رو به توضیح یک نمونه دیگر می‌پردازیم.
 • آیا یک رهبر خوب می‌تواند در هر سازمانی موفق باشد؟

  مترجم: ندا رحمانی
  منبع: psi|a&dc : چرا یک رهبر سازمانی موفق در سازمانی دیگر ممکن است شکست بخورد؟ در واقع این سوال به مفاهیم پیچیده‌ای می‌پردازد. برای پاسخ به این سوال، باید چند سوال بپرسیم. چه عوامل خارجی بر رهبری تاثیر می‌گذارد؟ آیا رهبری که در سازمانی توفیق یافته در هر سازمان دیگری موفق خواهد بود؟ از میان رهبران بزرگ، چطور می‌توانید بهترین رهبر را برای نیازهای خاص شرکت خود انتخاب کنید؟ علاوه‌براین، یکی از سخت‌ترین معضلات زمانی است که سازمانی در مورد استخدام رهبری که در آخرین شرکت خود شکست خورده است، فکر می‌کند.
 • به دنبال ساده‌سازی کسب‌وکار

  ریچارد کخ مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: ساده‌سازی: ۴۰ سال گذشته را به جست‌وجوی اصولی اساسی برای موفقیت کسب‌وکارها گشته‌ام؛ اصولی که ساده، ابتدایی، کاربردی و کم‌هزینه باشند و در عین حال که باعث موفقیت شرکت‌های استفاده‌کننده از آنها می‌شوند، زمینه ایجاد جهانی بهتر و بهره‌مندی شهروندان را فراهم سازد.

بیشتر