آرشیو روزنامه شماره ۴۵۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۴۱

 • مشوق مدیران برای فعالیت‌های پایدار

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: hbr: بسیاری از شرکت‌ها نسبت به مسوولیت‌های اجتماعی خود دقت دارند، اما عمل کردن بر این مبنا، چیزی بیش از صحبت‌های مدیرعامل و سیاست‌های شرکتی نیاز دارد. تمام مدیران و کارکنان باید در این فرآیند دخیل باشند تا بتوان به یک نتیجه موثر در مساله پایداری رسید. تحقیقات ما نشان می‌دهند که مدیران مسوولیت اجتماعی (CSR Managers)، نقشی کلیدی در تغییرات دارند؛ اما در صورتی که شرکت‌ها قصد دارند پیشگام و رهبر پایداری باشند، باید نقش این مدیران خود را به رسمیت شناخته و آنها را تقویت کنند.
 • به احساسات کارکنان توجه کنید

  نویسنده: Cheryl Stein مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  پس از آنکه مدیری توانست به احساسات خود تسلط یابد و از تاثیرگذاری منفی احساسات خود بر کارکنان جلوگیری کند و از سویی دیگر از احساسات مثبت خود برای انگیزه و انرژی دادن به افراد بهره ببرد، نوبت به توجه به احساسات کارکنان می‌رسد. در یک محیط کاری شاد، قرار نیست که مدیران به دنبال کنترل، مدیریت یا محدودسازی احساسات و عواطف کارکنان باشند بلکه باید احساسات و عواطف آنها را به رسمیت بشناسند و بهترین واکنش را نسبت به آن نشان دهند. در ادامه به توصیه‌هایی چند در ارتباط با چگونگی واکنش مدیران نسبت به احساسات و عواطف کارکنان اشاره خواهد شد.
 • چطور با همکاران فضول برخورد کنیم؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: the Cut: مشاور عزیز، من برای یک شرکت کوچک کار می‌کنم. ما در حال اجرای پروژه‌ای برای یکی از مشتریان مهم هستیم. اخیرا، یکی از اعضای خانواده‌ام مریض و در بیمارستان بستری شد. قضیه را به مشتری و سرپرستم گفتم تا در جریان باشند که شاید ناچار شوم بعضی روزها مرخصی بگیرم یا دورکاری کنم. من به‌شدت آدم توداری هستم و با اینکه با همکارانم صمیمی‌ام، دوست ندارم زیاد درباره زندگی شخصی‌ام با آنها صحبت کنم. برای مشتری و سرپرستم هم تا حدی که لازم بود توضیح دادم. مشتری شرایطم را کاملا درک کرد و اصلا کنجکاوی نکرد. اما همکارانم دائما از من سوال می‌پرسند. مدیر ارشد شرکت، از آن دسته آدم‌هایی است که اعتقاد دارد کارکنانش اعضای یک «خانواده» هستند و نباید مسائل زندگیشان را از هم پنهان کنند و این من را اذیت می‌کند.
 • مهندسی که با یک اپلیکیشن به جنگ آلودگی هوا رفت

  نویسنده: Rebecca Banovic مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: شهرهای تتوفو و اسکوپیه مقدونیه آلوده‌ترین شهرهای اروپا در سال ۲۰۱۸ بودند و شاخص آلودگی هوا در این دو شهر به ترتیب به ۵۷/ ۹۵ و ۵۳/ ۸۳ رسید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر