آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۴۳۱

 • چگونگی سازماندهی بخش مدیریت منابع انسانی

  نویسنده: پروفسور دیوید اولریچ مترجم: علی پورقاسمی
  گفت‌وگوهای مربوط به چگونگی سازماندهی بخش مدیریت منابع انسانی ادامه دارد. آیا کارهای این بخش باید متمرکز باشد (توسط یک بخش از سازمان برای تمامی بخش‌ها انجام شود) یا غیر متمرکز (هر بخش سازمان امور منابع انسانی خود را به‌طور مستقل انجام دهد)، یا ترکیبی از این دو (به‌صورت خدمات مشترک) ؟
 • نکاتی مهم برای گام برداشتن در مسیر جدید

  مترجم: هوتسا عسکری‌نسب
  منبع: success: انجام کارهای روزمره را طبقه‌بندی کنید: یکی از مهم‌ترین کارها، انجام کارهای روزمره صبحگاهی است. صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شوید و به انجام کارهایی مانند نوشتن، مطالعه کتاب، دویدن یا انجام فعالیت ورزشی، مشغول شوید تا از نظر ذهنی، توانایی نوآوری و پیشرفت داشته باشید.
 • ۱۰ روش جذب نیرو که کارجویان را فراری می‌دهد

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز، سال‌هاست که در حوزه منابع انسانی فعالیت می‌کنم و به تازگی، مدیریت استخدام یک شرکت را پذیرفته‌ام. طی این سال‌ها متوجه شدم که بسیاری از سازمان‌ها مشتری را روی سرشان می‌گذارند اما کوچک‌ترین احترامی برای کارکنان و کارجویان قائل نیستند. مصاحبه‌ها توهین‌آمیزند و مسوولان مصاحبه، فکر می‌کنند خودشان همه کاره‌ هستند و متقاضی هیچ کاره. حالا که مدیر شده‌ام، فکر می‌کنم بتوانم این رویه را اصلاح کنم، لااقل در این سازمان. سوالم اینجاست که از کجا شروع کنم؟ چه ایرادی به استراتژی‌های قدیمی جذب نیرو وارد است و کدام‌ها مورد تایید شما نیستند؟
 • ایده‌ای برای رسیدن به «گرسنگی صفر، ضایعات صفر»

  نویسنده: Eillie Anzilotti مترجم: مریم رضایی
  منبع: Fast Company: استارت‌آپ Apeel Sciences طرح آزمایشی اولیه خود را در ماه مه و با معرفی نوعی روکش گیاهی مخصوص برای میوه‌ آغاز کرد و هدفش افزایش عمر مواد غذایی در قفسه فروشگاه‌ها بود. تکنولوژی این استارت‌آپ یک حرکت جسورانه است که سرعت خراب شدن مواد را کاهش می‌دهد و به خواربار فروشی‌ها امکان می‌دهد دورریز مواد غذایی را به حداقل برسانند.

بیشتر