آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۴۱۴

 • بپرس تا بدانی

  نویسندگان: Alison Wood Brooks, Leslie K. John مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: بخش اعظمی از زمان یک مدیر اجرایی در طول روز، صرف دریافت اطلاعات از دیگران می‌شود، مثل سوال از رهبر تیم‌ها درباره وضعیت فعلی‌شان. با این حال، برخلاف افرادی مثل وکلا، روزنامه‌نگاران و پزشکان که سوال پرسیدن، جزئی از دوره آموزشی‌شان است، از میان مدیران اجرایی، کمتر کسی سوال پرسیدن را یک مهارت تلقی می‌کند و کسی نمی‌داند که پاسخ به سوالات تا چه حد می‌تواند در ایجاد یک گفت‌وگوی سازنده تاثیر داشته باشد.
 • ۱۰ روش ساده برای افزایش فروش خرده‌فروشی

  نویسنده: Matthew Hudson مترجم: مریم رضایی
  منبع: The Balance Small Business: اگر خرده‌فروش هستید، باید بدانید که رکود و پایین آمدن فروش‌تان امری اجتناب‌ناپذیر است. این رکود چه به دلیل نیروهایی خارج از کنترل شما باشد (مثل سیاست‌های اقتصادی و تجاری دولت‌ها) یا کاهش فروش فصلی و کمتر شدن ترافیک مشتری، در هر صورت در مقطعی از زمان برای همه خرده‌فروش‌ها اتفاق می‌افتد. در اینجا ۱۰ روش ساده معرفی می‌شود که شما و تیم‌تان با استفاده از آنها می‌توانید بر رکود خرده‌فروشی غلبه کنید.
 • اگر استخدام بدی انجام داده‌اید، چه بکنید؟

  نویسنده: Liz Kislik مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: گاهی اتفاق می‌افتد که یک کاندید شغل که ویژگی‌های درستی دارد و به نظر می‌رسد که در فرآیند مصاحبه به خوبی عمل کرده و معرف‌های خوبی نیز داشته، پس از استخدام به یک مشکل غیرمنتظره تبدیل شده است. اگر این اتفاق هنوز برای شما نیفتاده است، خودتان را خوش‌شانس فرض کنید؛ چون بنا به مطالعه‌ای که انجام شده است، تنها ۱۹ درصد استخدام‌های جدید کاملا موفقیت‌آمیز از آب درمی‌آیند. اگر در این موقعیت بوده‌اید، باید با این مساله روبه‌رو شده باشید که آیا کار با کارمندی که نمی‌تواند از پس کارش بربیاید و در حال صدمه زدن به تیم است بدتر است یا علنی کردن اینکه یک اشتباه قابل‌توجه مرتکب شده‌اید؟

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر