شماره روزنامه ۴۵۵۳
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۴۱۰

 • ماهیت مدیران سازمانی چابک

  ترجمه: مرضیه شاوردی مشاور مدیریت فناوری و نوآوری
  منبع: mckinsey: در پیمایش مکنزی از ۲۵۰۰ نفر از شرکت‌هایی با اندازه‌ها، تخصص‌های کارکردی، صنایع، مناطق و جایگاه‌های سازمانی مختلف، ۳۷‌درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کردند سازمان‌هایشان در حال اجرای «تحول چابک» در سطح شرکت هستند و ۴‌درصد نیز اعلام کردند که شرکت‌هایشان چنین تحولی را به‌طور کامل اجرا کرده است. این امر سوالی رمزآلود برای کارکنان شرکت‌های سنتی و سلسله‌مراتبی ایجاد می‌کند: در سازمان‌های چابک، چه کسانی مدیریت می‌کنند؟ و دقیقا چه کار می‌کنند؟
 • چرا کارکنان شاد بهره‌وری بیشتری دارند؟

  مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع:مجله Happy Work: تحقیقات جدید نشان داده که کارکنان اگر در محل کارشان شاد باشند و احساس شادی بیشتری کنند هم موثرتر کار خواهند کرد، هم خلاق‌ترند و هم دارای روحیه تعاملی و همکاری بیشتری خواهند بود. آنچه مسلم است اینکه بهره‌وری کارکنان و سازمان‌ها هنگامی می‌تواند ارتقا یابد که سازمان‌ها و شرکت‌ها مملو از کارکنان و مدیران شاد و دارای نگرش مثبت نسبت به کار و سازمان شان باشند.
 • روش‌های تشخیص دروغ در مصاحبه شغلی

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز، آخر سال گذشته، در حالی مدیریت یک آژانس غیرانتفاعی را پذیرفتم که با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کرد. چهار کارمند تمام وقت داشتم و دو کارمند نیمه وقت.
 • تولید موادغذایی از داده‌ها در ۲۰ سال آینده

  نویسنده: Marius Robles مترجم: مریم رضایی
  منبع: Fast Company: سال ۲۰۳۸ است. کلمه «چاشنی» دیگر کاربردی ندارد. ضررهای شکر معادل سیگار برشمرده شده و قرار است نمک با گیاهان سالم جایگزین شود. ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که میوه‌ها با استفاده از علم ژنتیک پرورش می‌یابند، تخم‌ مرغ‌ها از مرغ به وجود نمی‌آیند، کباب‌ها از گوشت حیوانات گرفته نشده‌اند و ماهی‌های سرخ شده هیچ‌وقت دریا را ندیده‌اند.

بیشتر