آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۸۶

 • درمان درد بحران مدیریت بهره‌وری

  مهدی گازر نویسنده و محقق
  امروزه «بهره‌وری» و کارآیی ارزشمندترین جایگاه را نزد مدیران دارد و همه در جست‌وجوی کارآیی بیشتر و اثربخشی فزون‌ترند و تمامی تلاش‌های مدیران در همین راستا شکل می‌گیرد تا ثبات سازمان را در دنیای پر از رقابت امروز تضمین کنند.
 • کسب‌و‌کار تفننی، بلای جیب و جان

  نویسنده: سید ارشد حسینی مشاور کسب‌وکارهای نوپا
  وقتی از افراد پا به سن گذاشته‌، سوال کنید که بیشترین حسرت‌های زندگی‌شان چه چیزهایی هستند، قریب اتفاق می‌گویند کارهایی که در دوران جوانی انجام نداده‌اند. انگار یک‌ عمر هفتاد، هشتاد ساله، یک بازه کوتاه اثرگذار به نام جوانی دارد و بعد از آن چارچوب زندگی چنان به انسان فشار می‌آورد که حتی فرصت فکر کردن را از وی می‌گیرد. اگر چه این تفکر در عصر حاضر مردود است و به وضوح افرادی وجود دارند که تا لحظات آخر عمرشان، پویا، خلاق و مولد باقی می‌مانند؛ اما بازه‌ پرانرژی جوانی برای آنها هم اغلب، یادآور دوران تلاش و پشتکار یادگیری برای مدیریت آینده است. کسی نمی‌گوید دوران جوانی، دوران قطعیت است و اگر دست به خاک بزنید، حتما باید طلا شود. بلکه یادگیری و سیر منطقی، پله‌های اصلی موفقیت در آینده خواهد بود.
 • پر مشغله‌بودن نشانه هوش و موفقیت نیست!

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: Asked Manager.com : یکی از اولویت‌های اصلی هر مدیر تازه‌کاری در بدو فعالیت مدیریتی‌اش حول محور افزایش بهره‌وری شکل می‌گیرد. این مدیران که فاقد تجربه کافی در زمینه راه‌های بالا بردن بهره‌وری کارکنان هستند و در بسیاری موارد خود نیز به بالا بردن بهره‌وری‌شان نیازمندند باید از منبعی مطمئن برای الهام گرفتن و آموختن راه‌های افزایش بهره‌وری استفاده کنند.

بیشتر