شماره روزنامه ۴۵۴۸
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۳ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۵۳

 • آینده صنعت پوشاک بربال فناوری

  دکتر محیا کربلایی تحلیلگر اقتصادی و کسب‌وکار www.IEB.today
  صنعت پوشاک جهانی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ دوبرابر شده است. تولید در کارخانه‌ها بهینه شده بنابراین سرعت چرخه تولید بالا رفته است. در این حجم از فعالیت درخواست به طراحان افزایش یافته است و پول بهتری دریافت می‌کنند. اما تولید پوشاک نه‌تنها پیامدهای زیست محیطی زیادی دارد، بلکه ضررهای مالی نیز به همراه می‌آورد.
 • توصیه‌هایی برای شادکاری در تمام فصول

  نویسنده: کن رابینسون مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع:کتاب Finding Your Element:
 • ۱۰ سوال کلیدی به جای سوالات متداول مصاحبه

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز، به‌تازگی به‌عنوان مسوول ارشد استخدام در یک شرکت فوق‌العاده مشغول به‌کار شده‌ام. در هفته اول، جلسه‌ای برگزار شد تا درباره سوالات مصاحبه صحبت کنیم. کارکنان واحد استخدام همه موافق بودند که پرسیدن سوالات قدیمی و منسوخی مثل «بزرگ‌ترین نقطه ضعف شما چیست؟» بی‌فایده است. موضوعات مهم‌تری وجود دارد که در جلسات مصاحبه مطرح کنیم.
 • جست‌وجوی هوشمندانه جای پارک خودرو

  نویسنده: Jaclyn Trop مترجم: مریم رضایی
  منبع: Fast Company: شهرهای بزرگ در سراسر دنیا با سرعت بی‌سابقه‌ای وسعت می‌یابند. پیش‌بینی‌های جدید نشان می‌دهد تا سال ۲۰۵۰ بیش از ۶ میلیارد نفر ساکن شهرهای بزرگ خواهند بود. شهری‌ شدن یک «ابررویداد» است که جنبه‌های زیادی از زندگی ما، ازجمله حمل‌ونقل را متحول می‌کند. ارزیابی‌ها حاکی از آن هستند که ترافیک شهری در همین مدت سه برابر می‌شود. تا زمانی که رفتارهای شهروندان مورد بازنگری قرار نگیرد، توسعه شهری می‌تواند به شلوغی، تصادف و تراکم بیشتر خودرو منجر شود و معضل را چند برابر کند.

بیشتر