شماره روزنامه ۴۵۳۰
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۲۳

 • تمایلات کمال‌گرایانه را کنار بگذارید

  نویسنده: Sally Helgesen، Marshall Goldsmith مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: در مقاله هفته گذشته در مورد رفتارهای خودمحدودکننده در محیط کار صحبت کردیم و آن را در قالب یک مثال توضیح دادیم. الن یک مهندس نرم‌افزار در یک شرکت موفق است. او رفتاری همدلانه و اجتماعی با همکارانش دارد اما متوجه می‌شود که رئیسش این ویژگی‌های مثبت او را نمی‌بیند و حتی در ارزیابی عملکرد سالانه‌ او متذکر شده است که «او باید در سازمان بهتر شناخته شود، حضور بیشتری داشته باشد و فعالیت بیشتری نشان دهد.» الن بعد از صحبت با یک مشاور شغلی دریافت که علت اصلی دیده نشدن فعالیت‌های او توسط مافوقش این بود که او از همکاری‌هایش برای رئیس صحبت نمی‌کرد و این همان‌ چیزی است که به آن «هنر تعریف از خود» می‌گوییم. که هفته پیش این مورد در قالب عادت غلط «بی‌میلی در بیان دستاوردها» به‌طور مفصل توضیح داده شد و گفتیم که در مطالعات انجام شده این عادت به‌طور خاص در زنان بسیار زیاد مشاهده شده است. در ادامه در مورد چند عادت غلط دیگر توضیح خواهیم داد.
 • آیا سازمان شما آماده مواجهه با آینده است؟

  نویسنده: جولیان بیرکینشاو تهیه شده در موسسه معنا
  جولیان بیرکینشاو، استاد استراتژی و کارآفرینی و مدیر آکادمی موسسه نوآوری و کارآفرینی لندن است که در تحقیقات خود درمورد کسب‌وکارها در عصر جدید به همراه همکارانش اعلام می‌دارد که کسب‌وکارها، برای موفقیت در جهانی که به سرعت درحال تغییر است، نیاز به اتخاذ روش‌های پیشران (fastforward) دارند.
 • استراتژی خود را در ۳۵ کلمه بیان کنید

  لئونارد شرمن مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: اگر در جنگِ سگي هستي، گربه شو!: تدوین یک استراتژی مشخص برای کسب‌وکار، یکی از بهترین راه‌ها برای متمرکز کردن تمام تلاش‌ها و هزینه‌ها بر اهداف و مسیری مشخص است. به این صورت، اثربخشی و بازدهی فعالیت‌ها افزایش می‌یابد و می‌توان امیدوار بود که زمان هیچ‌کدام از ذی‌نفعان صرف اموری نمی‌شود که ما را به مقصد نمی‌رسانند. با این حال، بسیاری از مدیران به روشنی نمی‌دانند که استراتژی کسب‌وکار آنها چیست و حتی اگر آنها از این موضوع آگاه باشند، به احتمال زیاد، یا سایر مدیران به روشنی به آن واقف نیستند یا ذی‌نفعان مهمی مانند مشتریان و کارکنان به آن باور ندارند.

بیشتر