آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۱۸۸

 • منافع کارمندان را با منافع شرکت همسو کنید

  دکتر محیا کربلایی تحلیلگر اقتصادی و کسب‌وکار mk@mahya.pro
  در مقاله قبلی اشاره کردیم، در هر شرکتی، افرادی که بیشترین سرمایه‌گذاری را از نظر وقت و انرژی دارند، کارمندان آن شرکت هستند. نتیجه فعالیت این افراد است که در واقع ارزش شرکت و محصولات آن را معین می‌کند. بنابراین اگر یک شرکت به دنبال طراحی و پیاده‌سازی استراتژی مناسب برای ارتباط با سرمایه‌گذارانش است، نباید این دسته مهم از سرمایه‌گذاران را فراموش کند.
 • به همکارانتان انرژی مثبت بدهید

  نویسنده: کارل استایب مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: Work Happy Now: می‌گویند «دنیا سرشار از انرژی است» که این مساله در مورد محل کار افراد بیش از هر جای دیگری مصداق پیدا می‌کند. چه بسیار افرادی که پیش از ورود به یک مجموعه کاری افرادی سرزنده و شاداب بودند اما پس از قرار گرفتن در کنار افرادی بی‌انرژی و منفی‌باف دچار سستی و رخوت شدند و چه بسیار افرادی که در محل کار قبلی‌شان افرادی افسرده و با بهره‌وری پایین بودند اما پس از تغییر محیط کار و دیدن خود در بین همکارانی سرزنده و شاد به درجات بالای شادی در کار و در نتیجه آن سطوح بالای بهره‌وری و کارآیی رسیده‌اند. همه اینها نشان می‌دهد که جنس و کیفیت انرژی که کارکنان به هم می‌دهند و از هم دریافت می‌کنند تاثیر بسزایی در شکل‌گیری عملکرد کاری‌شان خواهد داشت.
 • با همکاری که وظایفش را انجام نمی‌دهد چه کنیم؟

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  مشاور عزیز، شغل من از همه نظر عالی است فقط یک مشکل وجود دارد. همکارم «لیزا» وظایفش را انجام نمی‌دهد. هر روز دیرتر از همه در محل کار حاضر می‌شود، چند ساعت را تقریبا به بطالت می‌گذراند بدون آنکه کار خاصی انجام دهد و سپس برای ناهار آماده می‌شود.
 • نقش کیمیاگری کارآفرین شناسه‌دار

  نویسنده: کاترین کاپیتا
  منبع: کتاب برندسازی تا رسیدن به اوج/ انتشارات بازاریابی: شما باید عاشق این بازی باشید. کارآفرین بودن، همه آنچه که تحصیل کرده‌اید را از چنگتان بیرون می‌کشد. این کار مستلزم متوسل شدن به قوه ابتکار و تخیل به ودیعت گذاشته شده در وجود شما برای طلب بهترین‌ها برای خود و دیگران و یافتن یک فصل مشترک میان خلاقیت شما و بازار است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر