آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۱۷۵

 • آینده محیط کار به روبات‌ها گره خورده است

  نویسندگان: Michael Chui, Katy George, Mehdi Miremadi مترجم: مریم مرادخانی
  ما در آستانه فصل جدید اتوماسیون هستیم. پیش از این، اتوماسیون تنها به چند حوزه محدود می‌شد: استفاده از روبات‌ها در کارخانه‌ها، استفاده از نرم‌افزارها در شرکت‌های توزیع کالا برای مسیریابی بهینه و پردازش تراکنش‌های بانکی. اما سرعت تحولات هوش مصنوعی و روباتیک به ما گوشزد می‌کند که به‌زودی ماشین‌ها به فعالیت‌ها و حوزه‌هایی هجوم می‌آورند که قبلا تصور می‌شد انجام آنها نیازمند هوش و تجربه انسان است.
 • رویکردهای جدید در تفکر طراحی

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: ssir.org: تفکر طراحی یا design thinking یک متدولوژی طراحی است که رویکردی راه‌حل‌محور برای حل مشکلات ارائه می‌دهد. این روش برای پیگیری مشکلات پیچیده که به خوبی تعریف و شناخته نشده‌اند، مفید است و با شناخت نیازهای انسان، تغییر چارچوب مشکل، خلق ایده‌های فراوان در جلسات توفان فکری و اتخاذ رویکرد مشارکتی در نمونه‌سازی و آزمایش کردن، انجام می‌شود. رهبران سازمانی و نوآوران خلاق با روش‌های کامل‌تر و بالغ‌تری در مورد تفکر طراحی فکر می‌کنند. با فاصله گرفتن از تاکید تنها بر زبان و یادگیری این نوع تفکر، آنها به شدت در حال تمرکز بر سوالات کاربردی، مالکیت و تاثیر آن هستند.
 • اشتباهات رایج در تبیین چشم‌انداز سازمان

  مترجم: فریبا ولیزاده
  منبع: Sloanreview: بسیاری از مدیران ارشد از دانش کافی در خصوص چگونگی تبیین یک چشم‌انداز قانع‌کننده نسبت به ایجاد تغییر که به تعهدی گسترده در سازمان ختم شود، برخوردار نیستند. رهبران کسب‎وکار باید از خود این سوال را بپرسند: با اعمال تغییرات در سازمان چه چیزهایی دیده، شنیده و احساس خواهد شد؟

بیشتر