آرشیو روزنامه شماره ۴۱۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۱۳۱

 • تقابل مدیریت مدرن و سنتی در هزاره سوم

  حسین بهبودی

  دکترای DBA / مشاور و مدرس بازاریابی، فروش و تبلیغات

  در بررسی‌های انجام شده و رمزگشایی در حوزه علوم مدیریت به وضوح اثبات شده که برای اجرای زوایای مختلف رهبری مطلوب سازمانی، نه روش جادویی و افسونگرانه‌ای وجود دارد و نه فرمول واحدی که بتوان با اجرای آن از تنگناهای دشوار مدیریتی رهایی یافت، چراکه اگر چنین بود سایر مدیران عقب‌افتاده از این قافله رهبری نیز به آن دست می‌یافتند. در نتیجه مزیت رقابتی و عملکرد کیفی مدیران بنگاه‌های موفق اقتصادی در جهان کسب‌وکار از میان می‌رفت.

 • هم کار کنید هم تفریح

  کارل استایب سیدحسین علوی لنگرودی

  نویسنده: کارل استایب

  مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

  alavitarjomeh@gmail. com

  قسمت چهل و یکم 

  همه ما در طول یک روز کاری به استراحت و تجدید قوا نیاز داریم و به همین دلیل هم هست که برنامه‌ریزی برای تفریح و خوشی در محل کار امری ضروری و حیاتی است. ما باید به این اطمینان برسیم که روسای ما می‌دانند روبات نیستیم و به زمانی برای لطیفه تعریف کردن یا نوشیدن چای یا قهوه و کمی شاد بودن نیاز داریم.

 • چه مسائلی را نزد همکاران خود بازگو نکنیم؟

  Liz Ryan مریم مرادخانی

  نویسنده: Liz Ryan

  مترجم: مریم مرادخانی

  مشاور عزیز،

  من در یک استارت‌آپ مشغول به کار هستم. این شرکت به سرعت در حال توسعه است، به همین علت هر هفته نیروهای جدید وارد شرکت می‌شوند و به همان نسبت، کارکنانی نیز شرکت را ترک می‌کنند. من شغل‌های بدتر از این هم داشته‌ام، اما مشکل اینجاست که مدیران این شرکت بی‌تجربه‌اند و کارکنان کم‌تجربه را برای پست‌های مدیریتی انتخاب می‌کنند.

  یک روز که با همکارانم درد دل می‌کردیم، اشتباه کردم و احساس واقعی‌ام نسبت به شرکت و مدیریتش را به آنها گفتم.

 • پرداخت سود سالانه اولین انتظار سرمایه‌گذاران

  دکتر محیا کربلایی

  تحلیلگر اقتصادی و کسب‏وکار

  mk@mahya. pro

  یافتن سرمایه‌گذار یکی از اهداف اصلی شرکت‌های بورسی است. اما برای این قبیل شرکت‌ها، مساله فقط به یافتن سرمایه‌گذار ختم نمی‌شود؛ نگهداری این سرمایه‌گذاران می‌تواند به مراتب دشوارتر از یافتن آنها باشد. تا کنون به توضیح این مساله پرداختیم که ارائه اطلاعات شفاف و قابل اعتماد به علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در یک شرکت، اولین قدم در جهت یافتن سرمایه‌گذار و برقراری ارتباط با اوست.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر