• «استخدام دیجیتالی» در شرکت‌ها

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: european business review: استخدام و ارزیابی کارکنان در شرکت‌های رو به پیشرفت، با انقلاب دیجیتالی همراه شده است. مدیران منابع انسانی مسلط به فناوری‌های جدید، مدل سنتی «مصاحبه حضوری و تکمیل فرم کاغذی» را کنار گذاشته‌اند و از «تحلیل رفتار افراد در شبکه‌های اجتماعی» و «مصاحبه دیجیتالی» بهره می‌برند. در این مدل، مدیران باید ابتدا خودشان به ۱۰ سوال جواب دهند.
 • عملکرد منابع انسانی در دوران پساکرونا

  نویسنده: Daniel Bortz مترجم: مرتضی ایراندوست
  متخصصان منابع انسانی با چالش‌های مختلفی طی بیماری همه‌گیری مواجه شده‌اند. اکنون زمان مناسبی برای به‌روزرسانی رزومه کاری متخصصان این عرصه فراهم شده است. آلیسا گلبارد، بنیان‌گذار و رئیس Resume Strategists Inc می‌گوید: بیماری همه‌گیری دنیای کار را به بازنگری در رئوس آن بازگرداند و متخصصان منابع انسانی را به توسعه استراتژی‌ها، برنامه‌ها و روال‌های کاری برای برآورده کردن چالش‌ها و فرصت‌های یک نیروی کار درحال رشد سریع، ملزم می‌کند. این امر منجر به توسعه مجموعه‌ مهارت‌های جدید برای مدیریت موثر، حفظ ایمنی کارکنان، مدیریت اشتغال از راه دور و پشتیبانی از روش‌های نوین عملیاتی شده است.کیم ایزاک، نویسنده و استراتژیست شغلی در فیلادلفیا، معتقد است که متخصصان منابع انسانی باهوش می‌توانند از مهارت‌های جدید خود برای بهبود قابلیت استخدام استفاده کنند. او می‌گوید: «پاندمی به یک تحول اساسی در نیروی کار جهان از افزایش چشم‌گیر کار از راه دور تا تمرکز بر امنیت کارمندان و مشتری کمک کرده است.» درحالی‌که برخی از صنایع بیش از صنایع دیگر تحت‌تاثیر قرار گرفته‌اند، برای متخصصان منابع انسانی احتیاط واجب این است که رزومه خود را مجددا مورد بازبینی قرار دهند و اطمینان حاصل کنند که آنها درک درستی از ابتکارات، برنامه‌ها و بهترین روش‌های پاسخ به پاندمی دارند. این گام‌ها را بردارید تا رزومه شما مطابق با نیازهای عصر پسا کرونا به روزرسانی شود:
 • مهارت‌های نرم مدیران برای جذب کارمندان

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع:Restoring the soul of Business: در دنیای دیجیتالی، سریع و متنوع امروز، مدیران باید بین واکنش‌های شناختی و طبیعی خود از یک‌سو و بازخوردهای موثر اما ناملموس خود در قبال کارکنان، یک نوع تعادل و همگرایی ایجاد کنند. آنها باید به یاد داشته باشند که آخرین چیزی که کارکنان نیاز دارند و به آن اتکا خواهند کرد، یک مدیر روباتیک و بدون احساس است که فقط یکسری اطلاعات و داده‌ها را به آنها تحویل داده و انجام یکسری کارها را از آنها طلب می‌کند آن‌هم بدون کوچک‌ترین احساس صداقت، انسانیت، الهام‌بخشی، همدردی و همراهی؛ حال آنکه برخورداری از این احساسات ارزشمند انسانی برای هر مدیری در دنیای امروز و آینده ضروری است.
 • منتورینگ چگونه عملکرد کارمندان را افزایش می‌دهد؟

  مهندس امیرمیثم گیاهی کارآفرین حوزه دیجیتال، منتور و مربی کسب‌وکار
 • خیلی‌ها تسلا را دوست ندارند

  منبع: Quora Digest مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
 • خلق ارزش‌های جدید برای موفقیت

  مترجم: حمید رستگار Hamid2780@yahoo.com
  منبع: HBR : برای موفقیت درعصر پاندمی، رهبران سازمانی به مهارت‌ها و قابلیت‌های خاص نیاز دارند، و این به مفهوم داشتن مهارت‌های لازم در مجموعه گسترده‌ای از ویژگی‌های متناقض خواهد بود. پاندمی کرونا، روندی ‌که از دهه گذشته شروع شده بود را تسریع کرده است. با رشد دنیای دیجیتال و پیچیده‌شدن آن، دامنه تصمیماتی که رهبران سازمانی باید بگیرند بسیار گسترش‌ یافته است، از تفکر راهبردی و دید جامع‌نگر گرفته تا اجرای دقیق، توسعه مسیر تکنولوژی، انواع مهارت‌ها و جذب همکاران.
 • معایب دفاتر کاری باز، بیشتر از مزایای آن

  این روزها همه‌جا از مزایای دفاتر کاری باز- یعنی فضاهای کاری که هر فرد اتاق مجزا برای خودش ندارد- صحبت می‌شود. طبق معماری سنتی شرکت‌ها، ارشدترین مدیران یک شرکت، دفاتر خود را در بالاترین طبقات ساختمان با بهترین ویو و پنجره‌ها انتخاب می‌کنند و سپس مدیران رده‌های بعدی، بهترین اتاق‌ها را از آن خود می‌کنند. کارمندان رده‌های پایین، وقتی به دفاتر مدیران خوانده می‌شوند، دقایقی پراسترس را تا طبقات بالا می‌گذرانند.
 • پدیده وندالیسم سازمانی؛ چیستی و چرایی

  امین ندائی a.nedaei65@gmail.com
  پدیده وندالیسم که ریشه در علوم اجتماعی دارد به تمایل افراد (وندال‌ها) به تخریب مکرر اموال عمومی و نابودی عمدی زیرساخت‌های شهری و هر آنچه متعلق به دیگران و سازمان‌های عمومی در جوامع شهری است، اشاره می‌کند. وندال‌ها آگاهانه یا ناآگاهانه به محیط اطراف خود آسیب می‌زنند. این آسیب‌ها می‌تواند در شهرها، محیط‌زیست، آثار تاریخی و... بروز کند. با کمی دقت می‌توان این پدیده را در سازمان‌ها نیز مشاهده کرد. در سازمان‌ها افرادی وجود دارند که به‌طور مداوم درحال تخریب هستند که وندال‌های سازمانی نامیده می‌شوند. در این یادداشت سعی شده انواع تخریب‌ و منشأ آن مشخص شود و در انتها راهکارهای عملی برای جلوگیری از آن ارائه شود. تخریب‌های مذکور به‌طورکلی به چهار شکل ظهور می‌کنند:
 • نکاتی برای تبدیل شدن به متخصص روابط‌عمومی موفق

  مثل قدیمی معروف‌ «اگر چیزی ارزش انجام دارد، ارزش خوب انجام دادن را هم دارد»، مطمئنا در مورد روابط‌عمومی صدق می‌کند. اگر نهایت سعی و تلاش خود را بکنید، اغلب می‌توانید در جاده‌ نتایج خود، ۱۰، ۲۰، یا ۱۰۰ مایل بیشتر پیش بروید.
 • دورکاری چه معنایی برای دفاتر تجاری دارد؟

  مترجم: زهره اکرمی
  منبع: Economist: ‌آسمان‌خراش وان‌وندربیلت در منهتن نیویورک با رستورانی مجهز به سرآشپزی معروف، کار خود را به تازگی آغاز کرده و دومین دفتر کمپانی آمازون در ویرجینیا به یک آمفی‌تئاتر برای کنسرت در فضای باز مجهز است. ساختمان شماره‌۲۲ بیشوپسگیت در لندن به قدری دوستدار حیوانات است که مراجعان می‌توانند حیوانات خانگی خود را به پذیرش این ساختمان تحویل دهند.
 • تبدیل دفاتر کار به منازل مسکونی؛ از لندن تا نیویورک

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: کرونا باعث شد خیلی از شرکت‌ها به ارزش فعالیت‌های مجازی پی ببرند. برخی کسب و کارها بیش از یک ‌سال است که دفاتر کاری خود را خالی و کارکنان را دورکار کرده‌اند، در حالی که سطح بهره‌وری آنها تغییری نکرده یا حتی افزایش یافته است. همزمان، کارکنان هم از این سبک جدید استقبال کرده‌اند و درصد خیلی کمی از آنها می‌خواهند مثل سابق به پنج یا شش روز کار در هفته برگردند.
 • علی پایانی: چگونه در صنعت خود پیشگام شویم؟

  نویسنده: Teresa Zortman مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Ideamensch: علی پایانی، یکی از موسسان و مدیر آژانس بازاریابی دیجیتال LookinLA است که به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌های بازاریابی در لس‌آنجلس شناخته شده است. علی در سال ۱۹۹۰ در ایران متولد شد. اولین کسب‌وکارش را در ۱۴ سالگی راه‌اندازی کرد. کارش، طراحی و توسعه وب‌سایت برای کسب‌وکارهای کوچک بود. سال ۲۰۰۵ وقتی فقط ۱۶ سال داشت، به دبی نقل‌مکان کرد. در آنجا به فعالیت و تحصیل در حوزه علوم کامپیوتر پرداخت. او طی سال‌های تحصیل در دبی، به خاطر ساخت چند نرم‌افزار و سایر نوآوری‌ها و دستاوردهایش، چند جایزه بین‌المللی دریافت کرد، اما چون دوست داشت کسب‌وکار خود را داشته باشد و چنین امکانی در امارات برایش وجود نداشت، سرانجام در سال ۲۰۱۶‌ راهی آمریکا شد.
 • جذب سرمایه‌گذاران شکاک

  نویسنده: Guy Raz مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: چگونه این (کسب‌وکار) را ساختم: همه کارآفرینان نمی‌توانند یک تک‌شاخ (شرکتی خصوصی با ارزش بیش از یک میلیارد دلار) بسازند؛ البته لازم هم نیست که چنین کنند. اداره یک کسب‌وکار کوچک با تعداد اندکی کارمند تا زمان بازنشستگی ایرادی ندارد. در آن زمان می‌توانند شرکت را به جانشینان خود تحویل داده یا آن را به فروش برسانند.
 • هشت مهارت مدیران عصر جدید

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: european business review: کسب‌وکارها در دوره غافلگیری با دگرگونی‌های عالم‌گیر همچون کرونا، به مدیرانی نیاز دارند که ۸ مهارت ویژه داشته باشند. مدیران عصر جدید بیش از هر داشته‌ای، باید «آماده عبور از بحران» باشند. در یک‌سال اخیر شرکت‌هایی با مدیران مجهز به مهارت «رشد محوری» توانستند زودتر از رقبا احیا شوند. «اعتماد به نفس» و «انگیزه‌سازی برای کارکنان» نیز از جمله این مهارت‌ها است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر