آرشیو روزنامه شماره ۳۸۱۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۳۸۱۲

 • «چرخش کسب‌وکار» راهبردی برای استارت‌آپ‌ها

  آناهیتا جمشیدنژاد

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: in novation management

  نیاز و عمل برای چرخش (Pivoting) یک کسب‌وکار طبیعی است. Pivoting کلمه‌ای آشنا در جهان استارت‌آپ‌هاست. زمانی که مدل اولیه کسب‌وکار شما کارگر نمی‌افتد (که اغلب هم این طور است) مدیر اجرایی و تیم به برنامه B چرخش می‌کنند. این امر می‌تواند به عنوان شکلی از تحول شرکتی دیده شود. طی سال‌ها بزرگ‌ترین کسب‌وکارها مواضع بالای خود را با تنها تعقیب و پیگیری بازارهای تازه و ترک بازارهای کهنه حفظ کرده‌اند. شرکت اینتل از تولید کارت‌های حافظه به ریزپردازنده‌ها تغییر جهت داشته است.

 • هیچ‌گاه صداقتتان را از دست ندهید

  سید حسین علوی لنگرودی

  راوی داستان: بلت مک گریو؛ بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت لیدرشیب فور اینترنشنال فاینانس
  مترجم: سید حسین علوی لنگرودی

  مهم‌ترین درسی که من تاکنون آموخته‌ام آن است که هر فردی باید صداقت و درست کاری‌اش را درهمه حال و همه جا حفظ کند. صداقت، چیزی است که شما نباید آن را از دست بدهید. مهم‌ترین اولویت برای حفظ آبرو و اعتبارتان در تلاش برای حفظ صداقتتان خلاصه می‌شود. حال سوال اینجاست که منظور از صداقت چیست و مصداق و مفهوم این کلمه کدام است؟ به عقیده من، صداقت هر فردی در درونی‌ترین و عمیق‌ترین احساسات و ارزش‌های مورد قبول او نهفته است.

 • شرکت شما سبز است؟

  مهدی نیکوئی

  نویسندگان: دارسی هیچکاک و مارشا ویلارد
  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: کتاب حرکت به سمت پایداری

  پایداری، مساله‌ای که بسیاری از جوامع امروز به دنبال آن هستند، اما شاید اصولی‌ترین قدم برای رسیدن به این هدف، آن باشد که در ابتدا هر کدام از کسب‌وکارهای کوچک، پایدار شود. البته هیچ‌کسب‌وکاری به تنهایی نمی‌تواند مسوول ایجاد یک جامعه پایدار باشد، اما هرکدام از آنها می‌توانند ورودی‌ها، فرآیندها و عملیات و در نهایت خروجی‌های خود را بررسی کرده و میزان انطباق آن را با اصول پایداری بسنجند.

 • مراحلی که یک کارآفرین موفق باید از آن عبور کند

  Larry Alton شهلا زمانی

  نویسنده: Larry Alton
  مترجم: شهلا زمانی

  اگر شما بنا داشته باشید در فرآیند کارآفرینی خود از برنامه‌ای پیروی کنید که پیش‌تر شخص دیگری با انجام آن به‌موفقیت رسیده، به‌زودی به این نتیجه می‌رسید، ممکن است پیروی از آن منجر به موفقیت شما نشود؛ زیرا ماهیت کارآفرینی به‌گونه‌ای نیست که فرمول واحدی در رسیدن به موفقیت ارائه کند. با این وجود در طول فرآیند کارآفرینی منحصربه‌فرد خود به این حقیقت می‌رسید که همه کارآفرینان موفق تجربه‌های مشترک و مشابهی داشته‌اند. کارآفرینی هم مانند زندگی مراحل مختلفی دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر