شماره روزنامه ۴۵۵۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۳۴۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۳۴۷۶

  • عوامل موثر بر جو اخلاقی سازمان

    محمدجعفر نظری منبع: Business and society ethics and-stakeholder management برای اینکه مدیران در وضعیتی قرار گیرند که بتوانند جو اخلاقی را شکل دهند، باید نخست عواملی را که بر رفتار اخلاقی مدیران و کارکنان در سازمان تاثیر می‌گذارند، شناسایی کنند. مطالعات اندکی درباره شناسایی و رتبه‌بندی سرچشمه‌های رفتار اخلاقی در سازمان‌ها به انجام رسیده است. یکی از مطالعاتی که در این باره انجام گرفته است پیمایشی از ۱۵۰۰ تن از خوانندگان مجله HBR۱ است که همگی جزو مدیران اجرایی در شرکت‌ها بوده‌اند. از پاسخ‌دهندگان به این پیمایش خواسته شده بود که چند عامل تاثیرگذار بر اقدامات و رفتارهای اخلاقی در سازمان‌ها را رتبه‌بندی کنند.

  • کی به خانه برویم؟

    منبع: کتاب تجارت کردن با قلب نویسنده: Preston Bailey مترجم: مهدی نیکوئی nikoueimahdi@gmail. com پرستون عزیز مدتی است که کسب‌وکار خدماتی خود را شروع کرده‌ام و تاکنون تنها چند سفارش کاری معدود داشته‌ام. در هر کدام از این سفارش‌ها با یک مشکل مشابه مواجه بوده‌ام؛ چه زمانی می‌توانم به خانه بروم؟ این معنای آن نیست که دلم می‌خواهد در تحویل کارهایم تاخیر داشته باشم. فقط نمی‌دانم که چه انتظاری از من می‌رود. شما چه کار می‌کنید؟ با احترام فرد مسوولیت‌پذیر مسوولیت‌پذیر عزیز، *** سفارش‌های کاری من مانند نوزادانم هستند.

  • تبلیغات نوآورانه و خلاق در دنیای کتاب و کتابخوانی

    تبلیغات کتاب از سوی ناشران جهانی یک ضرورت بایسته است؛ چون در پرتو آن سودآوری خوبی دارند. متن حاضر برخی از این تبلیغات را نشان داده است که قطعا برای ناشران و فروشگاه‌های کتابفروشی و فروشگاه‌های آنلاین در ایران الهام‌بخش فعالیت‌های تبلیغاتی خواهند بود. اگر قرار باشد سهم سرانه کتاب را در ایران افزایش دهیم، تبلیغات خلاق می‌تواند در جای خود بخشی از این مهم را عهده‌دار شود. در دنیای امروزی برای کالاهایی مانند نوشیدنی و چیپس و پفک تبلیغات فراوانی می‌شود. اما خبری از تبلیغات کتاب و کتابخوانی نیست. برخی آژانس‌های تبلیغاتی کتاب و کتابخانه‌ها را سوژه خوبی برای تبلیغ می‌دانند.

بیشتر