آرشیو روزنامه شماره ۳۴۴۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۳۴۴۶

 • چرا کارآفرین بودن فوق‏العاده است؟

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد منبع: entrepreneur هر کارآفرینی داستان متفاوتی درباره علت شروع کسب‌وکارش دارد. برخی از روزی شناخته می‏شوند که تصمیم گرفتند برای خودشان کار کنند و برخی دیگر وقتی برای دیگران کار می‏کردند، ایده‏هایی به ذهن‌شان خطور کرد و تصمیم گرفتند که به سمت کارآفرینی بروند.

  بیشتر صاحبان کسب‌وکار در مورد یک مساله اتفاق‏نظر دارند: کارآفرین بودن فوق‏العاده است. دلایل بی‏پایانی برای این امر وجود دارد و هر کارآفرینی دلایل خاص خود را دارد. در اینجا چندین دلیل به‌صورت تصادفی آورده شده است که چرا کارآفرینی شگفت‏انگیز است.

 • کسب‌وکارتان را برای سال جدید آماده کنید

  مترجم: مریم رضایی منبع: Huffington Post فصل تعطیلات زمان خوبی برای کسب‌وکارهای کوچک است تا عملکرد یک سال خود را ارزیابی و مشخص کنند در طول یک سال گذشته چه چیزی خوب پیش رفته و روش‌هایی برای پیشرفت آینده بیابند. درحالی‌که کارهای آخر سال خود را انجام داده‌ و سر و سامان داده‌اید، نگاهی به سال آینده نیز داشته باشید. چگونه می‌توانید تجربیاتی را که در سال ۲۰۱۴ فراگرفته‌اید تا سال را به خوبی به پایان برسانید و کسب‌وکارتان را رونق دهید، در سال جدید به‌کار بگیرید؟ نکاتی که برای افزایش سود، اصلاح بودجه و ساده‌سازی شرکت در سال جدید به شما کمک می‌کنند در اینجا آورده شده است:

  ۱) از افراد تاثیرگذار قدردانی کنید

  هر موفقیتی که در ۱۲ ماه گذشته پیش آمده می‌تواند بهانه‌ای باشد برای تشکر و قدردانی از مشتریان، تامین‌کنندگان، کارمندان یا دیگر ذی‌نفعان شرکت که این امر به نوبه خود به افزایش فروش و رشد در سال جدید منجر می‌شود.

 • رمز موفقیت شرکت‌های دره سیلیکون

  مترجم: فریبا ولیزاده منبع: The Guardian فیس‌بوک، گوگل، توییتر و اپل نمونه‌ای از غول‌های دنیای فناوری هستند. جون کارد در سفری به سان فرانسیسکو رموز موفقیت این شرکت‌های بزرگ را جست‌وجو می‌کند. دره سیلیکون مهد کسب‌وکارهای تکنولوژیک و مرکز جهانی دانش و نوآوری و محل فعالیت غول‌هایی نظیر فیس‌بوک، گوگل، توییتر و اپل است. با اینکه در هیچ نقشه‌ای قابل رویت نیست، اما این منطقه تنها نقطه در سراسر خلیج سان‌فرانسیسکو است که به محل فعالیت استعدادهای برتر جهان امروز بدل شده است. کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و سیاست‌مداران همه در آرزوی کشف اسرار این منطقه هستند اما چه نکاتی را می‌توان از دره سیلیکون فراگرفت و آیا این درس‌ها را می‌توان در سایر نقاط جهان شبیه‌سازی کرد؟

  دانشگاه‌ها و مراکز علمی

  مراکز علمی و پژوهشی در قلب دره سیلیکون مشغول فعالیت هستند.

بیشتر