آرشیو روزنامه شماره ۳۱۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۳۱۳۲

 • بر سر چه موضوعاتی در سازمان باید جنگید

  نویسنده: Amy Gallo مترجم: رویا مرسلی منبع: HBR شاید از افرادی که همواره دیر در جلسات حاضر می‌شوند منزجر باشید. یا سیاست مرخصی زایمان در شرکت خود را نامناسب بدانید یا فکر کنید سیستم آی‌تی شرکت قدیمی است. ناراحت شدن از موضوعات کاری از این دست عادی است؛ اما چه زمانی باید دست از شکایت و گلایه بردارید و کاری انجام دهید؟ بر سرچه موضوعاتی در سازمان باید بجنگید؟
  افراد خبره چه می‌گویند؟ کاملا مشخص و بدیهی است که شما نمی‌توانید بار همه مشکلات سازمان را یک تنه به دوش بکشید. هر کس ظرفیت محدودی دارد.
 • موضوع را به بخشی از کار خود تبدیل کنید

  کارمن مدینا پس از ۳۲ سال کار در یک آژانس امنیت دولتی اکنون به‌عنوان یک مدیر اجرایی در شرکت مشاوره دیلویت فعالیت می‌کند. زمانی که او در آژانس امنیت دولتی کار می‌کرد یعنی در اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی، او دریافت که مدل کسب‌و‌کار آژانس فاقد استراتژی دیجیتال است. او می‌گوید «به این فکر افتادم که این ابزار واقعا مهم است و ما باید برای داشتن آن هر چه زودتر اقدام کنیم. » او ابتدا سعی کرد اهمیت این موضوع را به گوش تصمیم‌گیرندگان سازمان برساند اما تلاش او همواره با درهای بسته مواجه می‌شد.
  کارمن به این موضوع اهمیت زیادی می‌داد.
 • ارائه راه‌حل خود

  کارولین یوهانسن آزرده خاطر بود. هر ماه یک جلسه ایمنی با حضور همه کارمندان در واحد او برگزار می‌شد. مسوول واحد دعوت‌نامه‌ای برای همه می‌فرستاد و از سایت اینترانت شرکت اسلاید‌هایی را دانلود می‌کرد. هر بار یک نفر اسلایدها را ارائه می‌کرد اما این موضوع تبدیل به جوک شده بود. او می‌گوید: «هر بار اسلایدهایی را می‌دیدیم که ماه‌ها قبل هم همان‌ها را دیده بودیم. به‌عنوان مثال، یک اسلاید را هشت بار در طول این جلسات دیده بودیم. » این کار وقت زیادی از کارمندان می‌گرفت و به منزله هدر دادن زمان بود. به همین خاطر، کارولین شروع به جست‌وجو کرد تا بفهمد علت برگزاری این جلسات چیست، اما در کمال تعجب هیچ‌کس دلیل آن را نمی‌دانست.
 • چگونه شرکت خود را برای رشد بلندمدت آماده کنید

  نویسنده: Matt Ehlirchman مترجم: مینا افروزی منبع: واشنگتن پست در مراحل آغازین رشد و توسعه یک کسب‌وکار، ساخت الگویی برای رشد بلندمدت، معمولا در مسائل عملکردی مربوط به اداره یک شرکت جدید و در حال رشد در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرد. درحالی‌که موفقیت‌های مالی اولیه برای دوام آوردن حرکت کوتاه‌مدت بسیار خوب است، اما کلید اصلی برای به وجود آوردن یک کسب‌وکار پایدار این است که فکر همه جای آن را بکنیم؛ در آن صورت معماری جریان درآمدی می‌تواند به صورت طبیعی رشد یابد.
  در هنگام راه‌اندازی اولین شرکت نرم‌افزاری، گروه کاری شرکت من مدلی را برای جذب و کشش زودهنگام مشتری ارائه دادند که خوب بود ولی مطمئنا می‌توانست بهتر باشد.
 • افزایش خلاقیت در سازمان با استفاده از توفان فکری

  مترجم: محمدجعفر نظری منبع: www. mindtools. com توفان فکری یکی از روش‌های افزایش خلاقیت در سازمان‌ها است و عبارت است از فرآیند توسعه راهکارهای خلاقانه برای مسائل. توفان فکری با تمرکز بر مساله آغاز می‌شود و با طرح حداکثر راهکارهای ممکن و ایده‌های مختلف ادامه می‌یابد. یکی از علل اثربخشی این کار آن است که ایده‌های نو در آن جلسه نه‌تنها مطرح می‌شوند؛ بلکه در مقایسه با ایده‌های سایر افراد توسعه پیدا می‌کنند و پالایش می‌شوند. توفان فکری چند قاعده کلیدی دارد که هدف از آنها بروز هرچه بیشتر ایده‌ها و ایجاد انگیزه برای طرح آنها و افزایش خلاقیت کلی در طرح ایده‌هایی برای برون‌رفت از مسائل یا دستیابی به موفقیت‌های بیشتر در سازمان است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر