او در این باره می‌گوید: «این ایده زمانی استارت خورد که معلم ریاضی بودم و با یک مشکل مواجه بودم؛ مشکل غیبت مزمن. دانش‌آموزان حدود ۱۰ درصد روزهای مدرسه را از دست می‌دادند و روش‌های حمایت از آن‌ها، مثل نامه، تماس تلفنی، آموزش در خانه و مربی، همه بسیار گران بودند.» آنجا بود که ایده AllHere به ذهنش رسید. این پلت‌فرم که گفت‌وگومحور و مبتنی بر چت‌بات‌ها و پیام‌رسانی دو‌طرفه است، حضور، تداوم و امکان ادامه تحصیل را برای دانش‌آموزان هزاران مدرسه در ایالات‌متحده، افزایش می‌دهد. لازم به ذکر است که حاضر بودن، عامل اصلی موفقیت دانش‌آموزان است. او می‌گوید: «هر خانواده و دانش‌آموزی تا زمان پایان دبیرستان، با چالش‌های خاص خودش مواجه است. وظیفه ما این است که با استفاده از تکنولوژی و همیاری جمعیت دانش‌آموزان، چالش‌ها و موانع تک‌تک افراد را بشناسیم و هر کس را متناسب با نیازش، حمایت کنیم. امید دارم که تاثیرگذاری این پلت‌فرم، کماکان افزایش یابد تا همه دانش‌آموزان، فرصت برابر برای تحصیل داشته باشند، در هر روز و هر زمانی.» با شیوع کرونا و تعطیلی شهرها در سال ۲۰۲۰، بسیاری از مدارس نیز تعطیل شدند. حالا پس از گذشت حدود ۲ سال، مدارس در برخی کشورها به مرور بازگشایی می‌شوند. جوآنا می‌گوید: «تمام تلاش ما این است که به مدارس کمک کنیم دانش‌آموزان را روی روال بیندازند و هر چه سریع‌تر بازگشایی شوند و سیستم‌ها طوری اصلاح شوند که هرگونه نابرابری پنهان، رفع شود. ما هزاران مشاور مجازی ۲۴ ساعته داریم که دانش‌آموزان و خانواده‌ها را در تمام مراحل آموزش، راهنمایی می‌کنند، از ثبت‌نام تا فارغ-التحصیلی.» با کمک این پلت‌فرم، وضعیت آموزش عمومی در دوران پساکرونا، منصفانه‌تر و برگشت‌پذیرتر خواهد بود. هدف آنها این است که پاسخ سیستم‌های آموزشی به پاندمی، «بازگشت به وضعیت نرمال» نباشد چون در وضعیت نرمال پیش از کرونا، دانش‌آموزان آسیب‌پذیر از حمایت‌های لازم محروم بودند.

 مشکل غیبت دانش‌آموزان در دوران معلمی جوآنا آن‌قدر بغرنج بود که او نمی‌توانست تدریس موثری داشته باشد. او استارت آپ خود را با یک بودجه ناچیز راه انداخت اما حالا بیش از ۱۵ کارمند دارد و سرمایه‌‌اش در جولای ۲۰۲۱، به بیش از ۱/ ۱۲ میلیون دلار رسید. پلت‌فرم AllHere نه تنها غیبت دانش‌آموزان و مشکلات و علل را ردیابی می‌کند، بلکه بر اساس تجزیه و تحلیل و تشخیص، راه‌حل‌هایی به مدارس پیشنهاد می‌کند. تشخیص این مشکل، گام اول است. گام بعدی و مهم‌تر، شناسایی ریشه‌ها و رفع آن‌هاست. این کمک می‌کند مدارس از روش‌های ناکارآمدی مثل ارسال نامه و تماس با دانش‌آموز غایب، دست بردارند چون این روش‌ها تفاوتی ایجاد نکرده‌اند.

جوآنا پیش از تاسیس AllHere، مدیر بخش مشارکت خانواده مدارس زنجیره‌ای ‌Excel Academy ‌بود. در آنجا، او به معلمان کمک می‌کرد با افزایش مشارکت خانواده‌ها، عملکرد دانش‌آموزان را بهبود دهند. او علاوه بر تدریس و مدیریت این واحد، مدت‌ها در زمینه توسعه کودکان، حضور در مدرسه و تحقیقات شخصی‌سازی شده آموزشی فعالیت کرده بود و از مدارسی در بوستون، ماساچوست، میامی و فلوریدا حمایت می‌کرد. او در این مشاغل، استراتژی‌های نوآورانه‌ای برای موفقیت کودکان طراحی می‌کرد و به دنبال ایجاد محیطی بود تا با توانمندسازی و مشارکت معلمان، انگیزه یادگیری در دانش‌آموزان را افزایش دهد. او دانش‌آموخته دانشگاه هاروارد است و والدینش از باهاما به ایالات‌متحده مهاجرت کرده‌اند. نام او در مقالات و اخبار متعددی آمده است و همین باعث شد در ژوئن امسال، شرکتش ۸ میلیون دلار سرمایه از شرکت اسپرو ونچرز جذب کند. جوآنا می‌گوید: «تصور کنید تک تک دانش‌آموزان در کلاس، به مشاور با کیفیت دسترسی داشته باشند. این سرمایه کمک می‌کند گستره دانش چت‌بات‌های خود را افزایش دهیم. این مطالبه مدارس ماست که در تلاشند پس از گذراندن چالش یک سال تحصیل آنلاین، دوباره مشارکت دانش‌آموزان را برانگیزند.» سال گذشته و چالش‌های ناشی از کرونا، بحران عدم حضور دانش‌آموزان را دوچندان کرد. همین موجب شد استقبال مدارس از AllHere بیش از ۷۰۰ درصد افزایش یابد. حالا حدود ۸ هزار مدرسه در ۳۴ ایالت از این پلت‌فرم استفاده می‌کنند.

‌اندرو پارکر ‌از شرکت سرمایه‌گذاری اسپرو ونچرز می‌گوید: «‌AllHere مثال خوبی است که ثابت می‌کند پاندمی باعث افزایش و تسریع نوآوری در صنعت آموزش شده است. جوآنا و تیمش این پتانسیل را دارند که کانال اصلی ارتباطی میان مدارس و خانواده‌ها در تمام طول روز باشند.» مدارس از این پلت‌فرم علاوه بر تشویق دانش‌آموزان به حضور در کلاس، برای ارائه اطلاعات مهم نیز استفاده می-کنند، از جمله رفع مشکلات IT و اطلاعات جدید مربوط به بهداشت و درمان و اعلام تعطیلی مدارس. عملکرد این پلت‌فرم تا به امروز، مثبت بوده. تحقیقات رندوم نشان می‌دهد که غیبت‌ها تا ۱۷ درصد و میزان ردی‌ها تا ۳۸ درصد کاهش یافته و نرخ حفظ دانش‌آموزان نیز افزایش داشته است. جوآنا در مسیر زندگی‌اش، چالش-هایی هم داشته. او از یکی از سختی‌هایش در کودکی می‌گوید: «من از کودکی لکنت زبان داشتم. از همان زمان یاد گرفتم که متفاوت بودن آدم‌ها ربطی به ظرفیت یادگیری‌شان ندارد. یاد گرفتم سرسخت باشم، عجله نکنم و به خاطر متفاوت بودنم معذرت نخواهم و در نهایت، آموختم که از دل چیزی که از نظر دیگران، شکست یا نارسایی است، اعتماد به نفس و قدرت به دست آورم. شاید همین حس اعتماد به نفس است که کمک می‌کند هر کجا و در مقابل هر کسی، خودم باشم و این بزرگ‌ترین درسی است که گرفته‌ام.»

منابع: Nasdaq, Amazon

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند